خرید کانتینر 20 فوت دست دوم – نکات مهم + قیمت

خرید کانتینر 20 فوت دست دوم
زمان مطالعه: 5 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

شاید در نگاه اول خرید کانتینر 20 فوت دست دوم کار ساده‌ای به نظر برسد؛ اما نکات مهمی هست که در صورت توجه نکردن به آنها حتماً متحمل ضرر خواهید شد. در ادامه همراه مجله دپو کانتین باشید تا بیشتر درباره خرید این نوع از کانتینرها صحبت کنیم.

 

خرید کانتینر 20 فوت دست دوم

در مرحله‌ی اول، باید شناخت کافی از کانتینرهای 20 فوت یا همان کانتینر 6 متری داشته باشیم. در مقاله‌ی کانتینر 6 متری چیست؟ به طور مفصل به این نوع از کانتینرها پرداختیم؛ اما اگر به طور خلاصه بخواهیم توضیح بدهیم:

 

” کانتینرهای 20 فوت در واقع کانتینرهای استاندارد حمل و نقل بین المللی با طول خارجی 6 متر و ارتفاع استاندارد خارجی 2.6 متر هستند که برای حمل و نقل بار، استفاده به عنوان انبار، استفاده به عنوان محل سکونت (با کمی تغییرات در بدنه و استراکچر)، ساخت کمپ‌های کانتینری و در انتها، تغییر کاربری به یونیت‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند. “

 

اما کانتینرهای 20 فوت باید چه خصوصیاتی داشته باشند تا بشود از آن‌ها استفاده کرد؟ در واقع باید بگوییم که کانتینرها به علت استحکام بدنه و طول عمر بالا، به راحتی از چرخه‌ی صنعت خارج نمی‌شوند و همانطور که در بالا و در مقاله‌های گذشته گفتیم، از آنها استفاده‌های بسیاری می‌شود.

بنابراین یکی از اولین نکاتی که هنگام خرید کانتینر باید به آن دقت کنید این است که کانتینرها بازه‌ی سلامت و قیمت وسیعی دارند و در یک محوطه‌ی کانتینری، از سال 1980 تا 2022 با انواع درصدهای سلامت کانتینر پیدا خواهید کرد! بنابراین باید نکاتی را بدانید تا خرید اشتباهی نداشته باشید.

 

کانتینر 20 فوت دست دوم
نمایی از محوطه‌ی شرکت و دپوی کانتینر 20 فوت دست دوم در مجتمع صنعتی دپوکانتین

 

شرایط خرید کانتینر 6 متری دست دوم

از همین ابتدای کار بهتر است توجه داشته باشید که همه چیز به کاربرد شما بستگی دارد؛ پس اگر به دنبال کانتینری برای انبار هستید، نیازی نیست به رنگ کانتینر توجه کنید و سلامت بدنه در اولویت است. اما اگر کانتینری برای صادرات می‌خواهید، به تمامی موارد مربوط به کانتینر (مخصوصاً داشتن برگ سبز ترخیص کالا از گمرک) باید توجه داشته باشید.

پس متوجه می‌شویم که در هر شرایطی، خرید کانتینر 20 فوت دست دوم باید به صورت اصولی و با دقت بالا انجام شود. در ادامه‌ی مقاله، موارد مهمی را با یکدیگر مرور می‌کنیم که حتما باید هنگام خرید کانتینر به آن‌ها توجه داشته باشیم.

 

1- پلاک CSC کانتینر را بررسی کنید.

پلاک کنوانسیون ایمنی کانتینر یا همان CSC در واقع شناسنامه‌ی کانتینر است. در ابتدا، بررسی کنید که کانتینر مورد نظر شما پلاک CSC داشته باشد. سپس با دقت نوشته‌های روی پلاک و خصوصاً سال ساخت آن را بخوانید؛ زیرا بعداً به آن نیاز پیدا خواهید کرد.

در مقاله‌ی پلاک کنوانسیون ایمنی کانتینر – تاریخچه کانتینر (3) به معرفی کامل پلاک CSC کانتینرها پرداخته‌ایم و پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را به دقت مطالعه کنید.

اما یک نکته‌ی مهم در مورد پلاک CSC، مخدوش نبودن آن است. به طور کلی، اهمیت زیادی ندارد که شرکت سازنده‌ی کانتینر کجاست. در واقع، نزدیک به 90 درصد کانتینرها در چین ساخته می‌شوند و به علت ایزو و استاندارد بودن، در مراحل ساخت و جنس بدنه و استراکچر هیچ‌گونه تفاوتی با یکدیگر ندارند؛

بنابراین، مهم نیست که نام سازنده مخدوش باشد. اما سال ساخت کانتینر به هیچ عنوان نباید مخدوش شود. لذا حتماً هنگام خرید کانتینر 20 فوت دست دوم به این موضوع دقت کنید.

 

2- کانتینر 20 فوت مد نظر در نگاه اول چه ظاهری دارد؟

پس از بررسی پلاک، با دقت به بدنه و درب کانتینر نگاه کنید؛ کانتینر در یک نگاه به چه شکل است؟ آیا استراکچر آن صاف و دست نخورده است؟ رنگ دیواره‌ها یک‌دست است؟ تورفتگی، برآمدگی، سوراخ و یا بریدگی در کانتینر مشاهده می‌شود؟ آثار جوش‌کاری و بتونه می‌بینید؟ بهتر است قبل از خرید کانتینر 20 فوت دست دوم در گوگل درباره‌ی کانتینرها سرچ کنید و چند نمونه از آنها را به دقت ببینید.

گرچه ممکن است برآمدگی، تورفتگی و رنگ مسئله‌ی چندان مهمی به نظر نرسد؛ اما وقتی صحبت از قیمت‌گذاری کانتینر 20 فوت دست دوم می‌شود، باید توجه ویژه‌ای به این مسائل داشته باشیم تا بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنیم.

 

ابعاد کانتینر 20 فوت
ابعاد استاندارد یک کانتینر 20 فوت یا 6 متری طبق جدول بالاست و همه‌ی کانتینرها باید از این استاندارد پیروی کنند.

 

3- حتماً از داخل کانتینر بازدید کنید.

به همان اندازه که فضای خارجی کانتینر دارای اهمیت است، فضای داخلی نیز باید به طور کامل توسط شما بررسی شود. گرچه ایرادات دیواره‌ها از بیرون قابل مشاهده است؛ اما سلامت کف کانتینر از اهمیت بالایی برخوردار است. کف تمامی کانتینرها از تخته چوبهای مخصوص ساخته شده که در صورت ضربه خوردن، می‌توانند بارگیری و حمل و نقل کالاها را مشکل‌ساز کنند.

همچنین بررسی سقف کانتینرها از داخل کانتینر نیز با سهولت بیشتری انجام می‌شود. نکته‌ی مهم دیگر هنگام خرید کانتینر 20 فوت دست دوم و در بررسی داخل کانتینر، این است که باید به دنبال نور بگردید. کانتینرها محوطه‌های کاملاً ایزوله هستند و وجود سوراخ در دیواره و سقف، می‌تواند هنگام حمل و نقل و یا انبار کردن وسایل به شدت مشکل‌ساز شود.

 

4- شناسنامه و برگ سبز ترخیص گمرکی کانتینر را بررسی کنید.

در وبسایت پرشین حساب، برگ سبز گمرکی به صورت زیر تعریف شده است:

” برگ سبز گمرکی در واقع برگه ای است که به وسيله‌ی آن، به شما اجازه‌ی ترخيص کالا داده می‌شود. پس از آن، برگ سبز بايد به امضای کارشناسان گمرک برسد و با مراجعه به انبار بيجک صادر گردد تا در نهایت کالا اجازه‌ی ترخيص یابد. “

در واقع برگ سبز برای کانتینرها ارزش بسیار بالایی دارد؛ زیرا که کانتینر برای ترخیص قطعی از گمرک و حمل بار باید دارای مدارک شناسایی معتبر باشد. نداشتن مدرک معتبر به منزله‌ی بی‌هویت بودن کانتینر است؛ انگار که یک وسیله‌ی نقلیه را بدون هیچ مدارکی تحویل گرفته باشید!

 

5- به یک کانتینر اکتفا نکنید!

بحث بر روی میزان خرید کانتینر نیست؛ شما ممکن است برای خرید کانتینر 20 فوت دست دوم به تعداد بالا به مراکز فروش مراجعه کرده باشید و یا تنها یک عدد کانتینر نیاز داشته باشید. در هر صورت، به دلیل تنوع سال ساخت و درصد سلامت کانتینرها، بهتر است چندین کانتینر مختلف را بازدید کنید. کانتینرهای زیادی برای دیدن هستند و شما انتخاب‌های بسیاری خواهید داشت.

این مسئله اما به هیچ وجه نباید باعث شود که در انتخاب خود مردد شوید. قیمت کانتینرها با توجه به نوسانات بازار ارز بسیار متغیر است و بهتر است هنگام خرید زمان را نیز در نظر داشته باشید. عجله و تعلل ممکن است باعث شود کانتینر مورد نظرتان را انتخاب نکنید.

 

کانتینر 20 فوت دست دوم
نمونه‌ای از کانتینرهای 20 فوت دست دوم

 

6- به سرمایه‌گذاری روی کانتینرها فکر کنید.

مهم نیست به چه دلیلی قصد خرید کانتینر دارید؛ در هر صورت، کانتینرها سرمایه هستند و داشتن آن‌ها در هر زمانی برای شما سودآور خواهد بود. بنابراین دقت کنید که انتخاب شما تا حد امکان به کاربری شما نزدیک باشد و سپس اگر توانستید، به انتخاب‌هایی با درصد سلامت بهتر و سال ساخت جدیدتر نیز فکر کنید.

اگر به قصد سرمایه‌گذاری می‌خواهید خرید کانتینر داشته باشید، می‌توانید مقاله‌ی خرید کانتینر و سرمایه گذاری | 6 نکته‌ی مهم که نمی دانستید را از دپوکانتین مطالعه کنید.

 

جمع‌بندی

در این مقاله به صورت جامع به خرید کانتینر 20 فوت دست دوم پرداختیم و مواردی را مرور کردیم که هنگام خرید کانتینر باید مد نظر داشته باشید. مواردی همچون بررسی ظاهری، سال ساخت، درصد سلامت، انتخاب بر اساس کاربری و… در این مقاله به تفکیک بررسی شدند.

اما کانتینرها تنها به 20 فوت‌های دست دوم محدود نمی‌‌شوند و علاوه بر موارد بالا، موارد بسیار دیگری وجود دارند که تنها یک مشاور متخصص می‌تواند به آن‌ها رسیدگی کند.

 

” اگر نیاز به مشاوره‌ی بیشتر در زمینه‌ی خرید کانتینر دارید، می‌توانید با کارشناسان فروش مجتمع صنعتی دپوکانتین تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *