کاربرد کانکس و کانتینر

زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

کاربرد کانکس و کانتینر در صنعت ساختمان زیاد است. در این پست به طور جداگانه به کاربردهایی که کانکس و کانتینر دارند می پردازیم.

کاربرد کانکس

کاربرد کانکس برای همه ساختمان سازها و مهندسان عمران واضح است. کانکس ها یکی از پر کاربردترین خانه های پیش ساخته هستند که امروزه طرفداران زیادی دارند. با توجه به نیاز افراد و دلیل نیاز داشتن به جایی که قابل حمل باشد و یا در کمترین زمان ممکن قابل ساختن باشد باعث به وجود آمدن انواع کانکس، کانکس ویلایی، سالن اجتماعات، کمپ بیمارستانی و اورژانس و… شد که دارای امکاناتی مانند حمام، سرویس بهداشتی و… است.

ساخت کانکس

مواد استفاده شده در کانکس با توجه به کاربردی که برای آنها مشخص می شود متفاوت است.
برای کانکس های معمولی که شامل کانکس نگهبانی و یا اداری می شوند از یک ورق گالوانیزه در سطح بیرونی و یک لایه داخلی از نوع MDF یا PVC استفاده می شود. با توجه به کارایی و ابعاد کانکس در کف آن از تیر آهن 16 و 14 استفاده می شود و برای ضد آب بودن کف کانکس از چند لایه LDF مصنوعی فرآوری شده استفاده می شود.


کاربرد کانتینر

با توجه به زمان برای کانتینر تعریف های مختلفی وجود داشت ولی به طور کلی کانتینر به وسیله ای گفته می شد که می توانست کالایی را برای هدفی مشخص نگهداری کند. بعد از به وجود آمدن کانتینر هایی برای حمل و نقل دریایی معنای این واژه نیز تغییر کرد و به صورت استاندارد در آمد.
کانتینر ها دارای استحکام بالایی هستند و به گونه ای طراحی شده اند که انتقال آنها از یک وسیله نقلیه به وسیله نقلیه دیگر به آسانی صورت می گیرد. به راحتی قابل پر کردن و تخلیه هستند. بعضی از کانتینر ها برای مصارف خاصی ساخته شده اند، به طور مثال برای محموله های فاسد شدنی از کانتینر هایی استفاده می شود که در داخل آنها از سیستم خنک کننده استفاده می شود. از این رو کاربرد کانکس و کانتینر فراوان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *