کانکس و انواع آن

زمان مطالعه: 5 دقیقه

بروزرسانی شده در ۲۴ تیر ۱۴۰۲

کانکس به یک سازه یا بنای قابل حمل اطلاق می شود ،مزیت رقابتی و قابل عرض این محصول نسبت به بنای سنتی ،قابلیت حمل سریع و راحت آن،در مکانهایی با شرایط آب و هوایی نامساعد و دسترسی سخت و صعب العبور است.در این محصول، اکثر امکانات مورد نیاز یک بنای مسکونی فکر،ایده پردازی و طراحی شده ،گویی یک خانه از پیش ساخته شده با ملزومات مورد نیازش(مثل آشپزخانه،سرویس بهداشتی،وسایل گرمایشی و …) است، که برای فعالیتهای مختلف از جمله  بهره وری های تجاری ، اداری ، مسکونی و …تعبیه شده است.

 

انواع کانکس

برای ساخت کانکسها با توجه به نحوه کاربرد و مواردی  که در هر بیزینسی برای صاحبان امر مطرح و مهم است، اصول اولیه و استاندارد سازی رعایت می شود و مشتریان مربوطه میتوانند با دید بهتر و وسیع تری، سازه مناسب را انتخاب و سفارش دهند که برای این امر، محصولات متنوعی از جمله کانکس ویلایی، مسکونی، تجاری، سرویس بهداشتی، نیروی انتظامی و… در نظر گرفته شده است. در ادامه به ذکر و معرفی لیستی از انواع کانکس می پردازیم:

 

کانکس سرویس بهداشتی 

کانکس های سرویس بهداشتی بیشتر برای مکانهای عمومی که مردم نیاز به سرویس بهداشتی دارند، استفاده می شود و حتی بعضی از مناطقی که امکان ساخت بنا در آنجا مهیا ناست به عنوان یک سازه آماده در زمان کوتاه ایده مناسبی است.

 

کانکس کامپوزیت 

کانکس های کامپوزیتی ، بیشتر در محیطهای عمومی با توجه به خدماتی که دارند، تعریف و پیاده سازی می شود. بعضی شرکتهای خصوصی با توجه به بحث برندسازی و خدماتی که ارائه می دهند، نیاز به معرفی و مانا بودن در ذهن کاربران هدف خود هستند از این روی سعی می کنند با طراحی نوعی سازه اختصاصی و منحصر بفرد برند و کسب و کار خود را مطرح کنند.به عنوان نمونه شرکتهایی که در حوزه خدمات شهری ، بانکی ، زیباسازی وفروشگاهی و… فعالیت دارند در صدد استفاده از کانکسهایی زیبا و خاص برای خود هستند . باید خاطرنشان کرد از لحاظ روانشناسی وعلم هوش تجاری در جهان کنونی،به مباحث اینچنینی ، بسیار پرداخته می شود و اصولا ایده هایی که به عنوان مثال برای ایستگاههای دوچرخه ، کانکس خودپرداز بانکی و یا فست فودی های سیار و …مطرح میشود با همدیگر متمایز ومختلف است و بر اساس درخواست مشتریان قابل تغییر خواهد بود.

 

کانکس ساندویچ پانل 

کانکس ساندویچ پانل از لوازم ساختمان سازی است که از مواد بسیار نرم و سبک درست شده است که به راحتی حمل و نقل می شوند . کانکس ساندویچ پانل از دو لایه تشکیل شده است که در بین لایه های آن یک لایه ی عایق وجود دارد . لایه های عایق به دلیل انعطاف پذیر بودنشان در بین لایه ها به کار گرفته شده است . کشورمان ایران دارای اقلیم ها ی متفاوتی است و باید وسایل ساختمان سازی مناسب با فرهنگ و شرایط آب و هوایی منطقه به کار گرفته شود که ساندویچ پانل های تولیدی شرکت دپوکانتین مناسب با هر منطقه ای تولید و به اجرا گذاشته می شود .

 

کانکس غذاخوری

ز این کانکس ها در مکان های مختلف می توان استفاده کرد و قابلیت این را دارد که هم در داخل آن و هم در خارج آن میز و صندلی گذاشته تا افراد بتوانند غذای خود را به راحتی میل کنند . از کانکس غذا خوری در مکان های مختلف مانند : مدارس ، دانشگاه ، پروژه های عمرانی ، کارگاه ها ، پارک ها ، کارخانجات و … و مکان هایی که دسترسی به رستوران سخت است استفاده می کنند .

 

کانکس نگهبانی

کانکس نگهبانی ، محوطه یا اتاقکیست که در کارخانه ها،ارگانهای نظامی، بیمارستانها ،شهرکهای مسکونی خاص، پارکینگ وشرکتهای بزرگی که نیاز به نگهبانی و کنترل ورود و خروج اشخاص و وسایل نقلیه را دارند،قرار داده شده است.از آنجا که فردی که داخل کانکس نگهبانی مستقر می شود باید بتواند برای کنترل و انجام بهتر وظایفش ، بر محیط اطرافش اشراف کامل داشته باشد،بنابراین این سازه طوری طراحی شده که شخص را در پیشبرد هر چه بهتره اهدافش یاری نماید.

 

کانکس کارگاهی 

در محیط پروژه های عمرانی ، ساختمانی ، نفتی و … می توان از کانکس های متحرک کارگاهی استفاده کرد زیرا علاوه بر قیمت ارزان و سبکی و کارایی بالای این کانکس ، می توان از آن در پروژه های بعدی نیز استفاده کرد و یا به شخص دیگری فروخت .

 

کانکس دو طبقه 

کانکس های دوطبقه در بعضی از مکانهایی که با مشکل کمبود جا مواجه هستیم، گزینه خوبی بشمار میرود.علاوه بر این در بسیاری از هزینه های اضافی در پروژه ها جلوگیری می کند و با توجه به مکان مورد استفاده اش در ابعاد و امکانات مختلف ساخته میشوند.

 

کانکس ویلایی 

کانکس ویلایی نوعی سازه مثل بناهای مسکونی است با دارا بودن همه ی امکانات لازم و موجود در در خانه ها و ساختمان، با یک تفاوت اساسی و آن نوع مصالح به کار رفته در سازه است. مصالح به کار رفته در کانکس ویلایی تفاوت زیادی با سازه های سنتی دارد و به همین خاطر ویژگی های جدیدی هم دارد که پیش از این سازه ها نداشتند مثلا می توانیم سازه را به صورت پیش ساخته در کارگاه ها تولید کنیم و به صورت آماده حمل کرده و در محل مورد نظر قرار داد. از دیگر ویژگی های این نوع بنا می توان به مقاومت بسیار خوب آن درمقابل زلزله اشاره کرد. همچنین هزینه و مدت زمان ساخت آن نیز به مراتب از سازه های سنتی کمتر است. همین مزایا باعث شده که خرید از این نوع سازه روز به روز افزایش یابد.برای کسب اطلاعات بیشتر از قیمت کانکس ویلایی مستوانید با همکاران ما در ارتباط باشید.

 

کانکس پلیس 

کانکس پلیس برای استقرار ماموران نیروی انتظامی در مکان های مختلف شهر ، خارج شهر ، جاده ها و … ساخته می شود و امکانات مختلف مانند بیسیم ، رادار ، دوربین مدار بسته و … و نیز تجهیزات پلیسی در آن وجود دارد . با نصب این کانکس ها در محل مورد نظر می توان به مامورین انتظامی این امکان را داد که به بهترین شکل کار خود را انجام دهند و برای استقرار در محل به مشکل بر نخورند . این کانکس ها دارای امکانات مختلف مانند سرویس بهداشتی هستند که برای راحتی آن ها تعبیه می شود .

 

مزایای کانکس

توجه به دو مبحث پرکاربردی مانند بهینه بودن زمان و صرفه جویی در هزینه های مربوطه،که از دلایل و مزیتهای قابل ذکر برای  استفاده ازین سازه هستند.تصمیم گرفتیم به طور اجمالی بعضی از نکات مهم را برای کسب اطلاعات بیشتر توضیح دهیم:

 

ساخت آسان و سریع

در روند ساخت و ساز ساختمان و بنا،سرعت ،عامل مهم و تاثیرگذاری درنظر گرفته می شود.و اکثرا معتقدند که سرعت زیاد در ساختن بناهای این چنینی و یا حتی سنتی، باعث برگشت سرمایه صرف شده و همچنین صرفه جویی در زمان و هزینه ها است.

 

استحکام در برابر زلزله

به دلیل استفاده از مصالح از پیش ساخته شده مقاوم و مستحکم در این سازه ها و اینکه در صورت تخریب در اثر وقوع زلزله (چون چگالی این مصالح نسبت به موادی که در ساختمانهای سنتی استفاده می شود کم است)،خیلی خطرناک نبوده و باعث اطمینان خاطر ساکنین می شود.

 

عایق حراراتی

در جداره های کانکس ها مخصوصا  از نوع ساندویچ پانل،عایق های مناسب و بهینه ای استفاده شده تا مانع هدررفت انرژی در آنها شود و بتوان از آنها در مناطق سردسیر یا گرمسیر مورد استفاده کرد.

 

جابجایی راحت

در مواردی که نیاز به مکانی برای اسکان موقت افراد در پروژه های عمرانی و ساختمانی هست و عوامل امر درصدد انتقال سریع و آسان این سازه به مکان پروژه بعدی هستند، گزینه ایده آلی برای صاحبان چنین مشاغلی است.

 

تنوع در طرح

یکی از مزیتهای خوب کانکس قابلیت تنوع در طرح و حتی رنگ برای کاربری های مختلف است که بنا بر نیاز مشتریان در بخش طراحی کانکس بررسی و اجرا می شود.

 

قابلیت اسکان موقت

از عوامل مهم و حیاتی در مواجه با مواقع بحرانی مثل رخداد سیل یا زلزله ،نیاز به اسکان موقت مردم آن ناحیه و نیاز به تامین آرامش و آسایش آنهاست. بنابراین محصولات متناسب با این شرایط گزینه مورد تامل و توجه ای است.

 

نکاتی کلیدی پیرامون انتخاب درست کانکس ها

از بارزترین معایبی که برای این سازه می توان ذکر کرد،نبودن بحث کنترل کیفی مناسب در بیشتر واحدهای تولیدیست.همانطور که میدانیم بسیاری از تولیدکنندگان ، این نوع محصولات را در کارگاههای کوچک و فاقد رعایت استانداردها و اصول حرفه ای می سازند که با قیمت پایینی به مشتریان عرضه می دهند،در صورتی که اکثر مشتریانی که ازین گونه محصولات بی کیفیت خریداری نموده اند ،پشیمان و نادم هستند.ازین روی پیشنهاد می شود برای تضمین کیفیت و بهره وری به مدت زمان بالا، از کارخانه های معتبر و قابل اعتماد خریداری بفرمایید. شرکت دپو کانتین سعی نموده است دراین حوزه اعتماد و رضایت مشتریان  محترم را کسب نماید . برای مشاوره با کارشناسان ما تماس بگیرید.

 

5/5 - (3 امتیاز)
2 دیدگاه برای “کانکس و انواع آن
  1. rasoli گفته:

    با سلام برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس حاصل فرماید.
    09123013001 – 09124014001 – 09125015001

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *