کانتینر ۴۰ فوت

کانتینر ۴۰ فوت
زمان مطالعه: 5 دقیقه

بروزرسانی شده در ۳۰ دی ۱۴۰۲

کانتینر ها به دلیل ابعاد خاص و استاندارد خود، در همه جای دنیا به منظور سهولت در جابجایی و انتقال مورد استفاده قرار می‌گیرند. کانتینر ۴۰ فوت یا ۱۲ متری یکی از محبوب‌ترین انواع این جعبه‌هاست. این نوع از کانتینر به دلیل فضای بیشتری که برای حمل و نقل فراهم می کند و حجم کالای قابل حمل خود از محبوبیت بالایی برخوردار است و در حمل و نقل دریایی و زمینی مورد استفاده قرار می گیرد. کانتینر ۴۰ فوت به دلیل ابعاد استاندارد خود به آسانی بر روی تریلی جای می‌گیرد و مشکلی در حمل و نقل ایجاد نمی‌کند.

همچنین در همه‌ی گوشه‌های آن بخش هایی در نظر گرفته شده است که اتصال قلاب جرثقیل و بارگیری و بستن کانتینر را آسان‌تر می‌کند. بدنه ی کانتینرهای ۴۰ فوت از ورق های فولاد کور-تن ساخته شده و به خوبی از کالاهای داخل آن در مقابل ضربه، نفوذ آب و حتی سرقت محافظت می‌کند. ورقه های مذکور به یکدیگر جوش داده‌شده‌اند.

انواع کانتینر ۴۰ فوت و مشخصات آن‌ها

یکی از راه‌های مشخص کردن انواع کانتینر 40 فوت، کاربری آن است که در مقاله‌ای دیگر به آن اشاره کرده‌ایم. شما می‌توانید با مطالعه مقاله‌ی انواع کانتینر از لحاظ ابعاد و کاربرد با انواع کانتیر از لحاظ کاربرد و همچنین ابعاد بیشتر آشنا شوید. دسته‌بندی دیگر کانتینرهای ۴۰ فوت، بر اساس ارتفاع آن‌ها است. کانتینر ۴۰ فوت، در دو ارتفاع ۲٫۶ و ۲.۹ متر ارائه می شود. محبوبیت نمونه‌های ۲.۹ متری که به نام های کیوب نیز شناخته می‌شوند، در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده است. هردوی این کانتینرها  به عنوان یک شاخص و استاندارد بین المللی شناخته شده و به‌صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

کانتینر 40 فوت

ابعاد کانتینر ۴۰ فوت

کانتینر ۴۰ فوت دارای ابعاد زیر است:
طول خارجی: ۱۲.۱۹۲ متر
طول داخلی: ۱۲.۰۳۲ متر
عرض خارجی: ۲.۴۳۸ متر
عرض داخلی: ۲.۳۵۲ متر
ارتفاع خارجی: ۲.۵۹۱ متر
ارتفاع داخلی کانتینر ۴۰ فوت استاندارد: ۲.۳۸۵ متر
عرض درب: ۲.۳۴۳ متر
ارتفاع درب: ۲.۲۸۰ متر
حجم داخلی: ۶۷.۵ متر مکعب

ابعاد کانتینر ۴۰ فوت

وزن کانتینر ۴۰ فوت

هر کانتینر خالی، دارای وزن مشخص و استانداردی است که رعایت آن برای تضمین تعادل کشتی کانتینری ضروری است. هر کانتینر ۴۰ فوت خالی، حدود ۳.۸ تن وزن دارد.

وزن قابل حمل با کانتینر های ۴۰ فوت چقدر است؟

سازمان حمل و نقل جهانی با توجه به معیارهای خود و وزن استاندارد هر کانتینر خالی، عدد ۳۰.۴۸ تن را به عنوان وزن استاندارد یک محموله ی کانتینر ۴۰ فوت در نظر گرفته است. این عدد، وزن نهایی کانتینر به همراه بار آن است. با در نظر گرفتن وزن کانتینر خالی می توان نتیجه گرفت که تقریبا با هر کانتینر باری، حدود ۲۶.۶ تن بار جابه‌جا می‌شود.

ابعاد کانتینر ۴۰ فوت ارتفاع بلند یا های کیوب

کانتینر ۴۰ فوت ارتفاع بلند (High Cube Container) نیز، دارای ابعاد زیر است:

 • طول خارجی (پشت تا پشت): ۱۲.۱۹۲ متر
 • طول داخلی: ۱۲.۰۳۲ متر
 • عرض خارجی: ۲.۴۳۸ متر
 • عرض داخلی: ۲.۳۵۲ متر
 • ارتفاع خارجی: ۲.۸۹۶ متر
 • ارتفاع داخلی کانتینر 40 فوت های کیوب: ۲.۶۵ متر
 • عرض درب: ۲.۳۴۳ متر
 • ارتفاع درب: ۲.۲۸۰ متر
 • حجم داخلی: ۷۳.۳ متر مکعب
 • وزن: ۳.۹ تن

کاربرد کانکس و کانتینر چیست؟

یکی از مواردی که ممکن است سوال شود این است که برای نقل و انتقال کالا چرا از کانتینر ها استفاده می شود؟ کانتینر در حمل و نقل دریایی، زمینی و حتی در بعضی موارد هوایی مورد استفاده قرار می گیرد و در دو نوع کانیتنر ۲۰ فوت و ۴۰ فوت مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل استفاده از کانیتر هم به موارد متعددی مثل راحتی در بارگیری و نقل و انتقال کالا ( و در نتیجه کاهش هزینه های آن)، قابلیت آمارگیری کالا ارسالی، جلوگیری از سرقت محصولات، جلوگیری از آسیب رسیدن به محصولات و کالا ارسالی، قابلیت حمل محصولات به صورت فله ای به خصوص محصولات کشاورزی و …ارتباط دارد. اما کانیتر ها و کانکس ها به جز انتقال محصولات استفاده های گوناگون دیگری هم دارند از استفاده به عنوان انباری گرفته تا ایجاد واحد های مسکونی و کانکس ویلایی و محل نگهداری حیوانات و …

کانتینر ۴۰ فوت

اجاره کانتینر

تقریبا می توان گفت اغلب کانتینرهایی که در کشتی ها وسایل حمل و نقل می کنند و یا در انبارداری ها مورد استفاده قرار می گیرند اجاره ای است .چرا که اکثر بازرگانها و تاجران تمایل به خرید مستقیم کانتینر برای ارسال محصولات و کالای خود ندارند و بیشتر دوست دارند تا به صورت اجاره کانتینر از انها استفاده کنند .

شرایط اجاره کانتینر

عموما برای اجاره‌ی کانتینر، دو راه وجود دارد. متقاضی می بایست یک فقره چک به ارزش کل سازه یا سازه هایی که نیاز دارد بدون توضیح اظافه در چک برای ضمانت به شرکت مورد نظر خود ارائه بدهد و پس از تائید اعتبار چک، مبلغ اجاره ماهانه را نقدا پرداخت و نسبت به هماهنگی برای حمل آن اقدام کند. در هنگام پایان مدت اجاره در صورت نیاز مجدد و یا زمان اظافه نسبت به تمدید اجاره نامه اقدام نموده و در پایان کار سازه را به محل اولیه خود انتقال داده و چک ضمانت خود را دریافت کند.
در حالت دوم اگر فقط قصد اجاره فضای داخلی یک کانتینر را داشته باشد ،یک لیست از کالاهای انبار شده تهیه و درب کانتینر پلمپ میشود.در این حالت مدت اجاره و هزینه های آن در ابتدا مشخص می گردد.

همانند اغلب معاملات تجاری اجاره کانتینر نیز جنبه تجاری دارد و همیشه برای اجاره آن قراردادی در بین طرفین برای مدت زمان خاص طراحی و امضاء می شود.
گروه صنعتی دپوکانتین، در حوزه اجاره‌ی کانتینر فعالیت نمی‌کند.

خرید و قیمت کانتینر ۴۰ فوت

عوامل متعددی بر قیمت نهایی کانتینر ۴۰ فوت تاثیرگذار هستند. قیمت این کانتینرها در ایران، بر اساس قیمت جهانی آن‌ها تعیین می‌شود و قیمت جهانی کانتینر نیز خود تحت تاثیر عوامل سیاسی-اقتصادی حاکم جهان است. از غرق شدن یک کشتی گرفته تا رخ دادن یک جنگ، هر چیزی می‌تواند بر قیمت کانتینر تاثیرگذار باشد. کانتینر به دلیل آسانی خرید و فروش، کالایی تجاری محسوب می‌شود.

برای اطلاع از قیمت انواع کانتینر ۴۰ فوت و دیگر محصولات مجموعه صنعتی دپوکانتین می‌توانید به صفحه‌ی لیست قیمت کانتینر و کانکس مراجعه کنید.اگر برای رفع نیاز خود نیاز به خرید کانتینر و کانکس دارید و اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید پیشنهاد ما استفاده از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ما در دپوکانتین است. مجموعه‌ی صنعتی دپوکانتین می‌تواند همراه شما در این تصمیم‌گیری باشد.

کانتینر ۴۰ فوت دست دوم

کانتینرهای ساخته‌شده بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۲ را عموما به نام کانتینر دست دوم طبقه‌بندی می‌کنند. این کانتینرها در صورت انجام سرویس‌های دوره‌ای، هنوز شرایط و اجازه‌ی حمل بار بر روی کشتی‌ها را دارند اما شاید از نظر ظاهری، کمی خسته‌تر بنظر برسند. علاوه بر حمل کالا، کانتینرهای دست دوم برای تغییر کاربری و ساخت سازه‌های جدید نیز به‌کار می‌روند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی قیمت و خرید و فروش کانتینر دست دوم دپوکانتین مراجعه کنید.

خرید کانتینر دست دوم

کانتینر دست دوم، به علت سلامت در عین قیمت به‌صرفه‌، گزینه‌ای مناسب برای حمل بار است. علاوه بر آن، در هر جای دنیا که باشید پیدا کردن کانتینر دست دوم، کار چندان سختی نیست. گروه صنعتی دپوکانتین، با بیش از ۳۰ سال سابقه در حوزه‌ی خرید و فروش کانتینر، توانایی تامین ۲۰۰۰ کانتینر را دارد.

کاربرد کانتینر ۴۰ فوت

کاربرد اصلی تمامی انواع کانتینر، حمل و نقل کالا است. کانتینر ۴۰ فوت به دلیل طول بالای خود امکان حمل انواع کالاهای حجیم را فراهم می‌کند.
علاوه بر آن، کانتینر ۴۰ فوت گزینه‌ای عالی برای تغییر کاربری و ساخت سازه‌های مرکب، کمپ‌های کانتینری و خانه‌های پیش‌ساخته‌ی بر پایه کانتینر است.

سوالات متداول

۱. ابعاد کانتینر ۴۰ فوت بر حسب متر چه قدر است؟
ابعاد کانتینر ۴۰ فوت، حدود ۱۲ در ۲.۴ متر است.
۲. گنجایش کانتینر ۴۰ فوت چند متر مکعب است و چه تعداد کارتون در آن جا می شود؟
هر کانتینر ۴۰ فوت ۷۳.۳ متر مکعب گنجایش دارد. عدد نهایی کارتون‌های قابل حمل در کانتینر، به ابعاد کارتون بستگی دارد.
۳. برای یک کانتینر ۴۰ فوت چه میزان فضا لازم داریم؟
حدود 12 متر فضا برای قرارگیری کانتینر نیاز است.
۴. وزن کانتینر ۴۰ فوت چه قدر است؟
هر کانتینر ۴۰ فوت خالی حدود ۳.۸ تن وزن دارد.

4.9/5 - (31 امتیاز)
4 دیدگاه در “کانتینر ۴۰ فوت
 1. دپوکانتین میگوید:

  سلام وقت بخیر به زودی قیمت ها رو درج میکنیم، و یک راه سریعتر اینکه با کارشناسان ما تماس بگیرید قیمت هارو بهتون اطلاع میدن09123013001

 2. احمدی میگوید:

  قصد خرید 40 فوت جهت انبار در یزد رو داریم لطفا دست دوم درحد نو و تمیز باشه بدون زنگ زدگی حدود قیمت اعلام میکنید لطفا و انبار همین ادرس تهران هست ؟

 3. دپوکانتین میگوید:

  قیمت 40 فوت بستگی به سلامت بدنه و سال ساخت متفاوت هست در انبار حدود 2000کانتینر موجود است جهت بازدید به ادرس اتوبان ازادگان دو کیلومتر بعد از اتوبان ساوه مجموعه صنعتی دپوکانتین مراجعه کنید و یا جهت مشاوره با شماره 90002040 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *