کانتینر ۴۰ فوت

کانتینر 40 فوت
زمان مطالعه: 5 دقیقه

بروزرسانی شده در ۱۷ خرداد ۱۴۰۳

کانتینر ها به دلیل ابعاد خاص و استاندارد خود، در همه جای دنیا به منظور سهولت در جابجایی و انتقال مورد استفاده قرار می‌گیرند. کانتینر ۴۰ فوت یا ۱۲ متری یکی از محبوب‌ترین انواع این جعبه‌هاست. این نوع از کانتینر به دلیل فضای بیشتری که برای حمل و نقل فراهم می کند و حجم کالای قابل حمل خود از محبوبیت بالایی برخوردار است و در حمل و نقل دریایی و زمینی مورد استفاده قرار می گیرد. کانتینر 40 فوت به دلیل ابعاد استاندارد خود به آسانی بر روی تریلی جای می‌گیرد و مشکلی در حمل و نقل ایجاد نمی‌کند. همچنین در همه‌ی گوشه‌های آن بخش هایی در نظر گرفته شده است که اتصال قلاب جرثقیل و بارگیری و بستن کانتینر را آسان‌تر می‌کند. بدنه ی کانتینرهای ۴۰ فوت از ورق های فولاد کورتن ساخته شده و به خوبی از کالاهای داخل آن در مقابل ضربه، نفوذ آب و حتی سرقت محافظت می‌کند. ورقه های مذکور به یکدیگر جوش داده‌شده‌اند.

انواع کانتینر ۴۰ فوت

یکی از دسته‌بندی‌های رایج در کانتینرهای 40 فوت دسته‌بندی بر اساس کاربرد آن‌هاست. کانتینرها معمولا با هدف حمل‌ونقل کالا در جهان تولید می‌شوند. پس اولین و پرکاربردترین کاربری کانتینرهای 40 فوت حمل‌ونقل است. این کانتینرها بعد از اینکه چندین سال در صنعت حمل‌ونقل(معمولا حمل‌ونقل دریایی) فعالیت کردند، با تغیر کاربری وارد چرخه دیگری از عمر خود می‌شوند. کانتینرهای 40 فوت می‌توانند با تغیر کاربری در موارد مختلفی از جمله انبارداری، ساخت و ساز، خانه‌های کانتینری، فضاهای تجاری، فروشگاه‌ها(کافه کانتینرها، کانتینرهای رستورانی و…)، دفاتر کار، پناهگاه‌های اضطراری(شیلترهای نظامی)، انواع نمایشگاه‌ها(هنری،تجاری و…)، کارگاه‌ها، کلاس‌های درس، باشگاه‌های ورزشی، هتل‌ها، استخرهای شنا، امدادرسانی در بلایای طبیعی و کتابخانه‌های سیار مورد استفاده قرار گیرند.

دسته‌بندی دیگر کانتینرهای ۴۰ فوت، بر اساس ارتفاع آن‌ها است. کانتینر 40 فوت، در دو ارتفاع 2.6 و 2.9 متر ارائه می شود. محبوبیت نمونه‌های 2.9 متری که به نام های کیوب نیز شناخته می‌شوند، در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده است. هردوی این کانتینرها  به عنوان یک شاخص و استاندارد بین المللی شناخته شده و به‌صورت گسترده مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شما می‌توانید با مطالعه مقاله‌ی انواع کانتینر از لحاظ ابعاد و کاربرد با انواع کانتیر از لحاظ کاربرد و همچنین ابعاد بیشتر آشنا شوید.

کانتینر ۴۰ فوت- کانتینر 40 فوت

مشخصات کانتینر 40 فوت

مشخصات کانتینر 40 فوت شامل ابعاد، وزن خالی کانتینر و وزن قابل حمل با آن است. کانتینرهای 40 فوتی از نظر ابعاد دو برابر کانتینرهای 20 فوتی هستند و ظرفیت حمل بار بیشتری دارند. مشخصات دقیق می تواند براساس سازنده و استانداردهای مختلف کمی متفاوت باشد. اما مقادیر ذکر شده در ادامه این مقاله، مقادیر متداول و رایج برای یک کانتینر 40 فوت استاندارد است.

ابعاد

کانتینر ۴۰ فوت دارای ابعاد زیر است:

 • طول خارجی: 12.192 متر(40 فوت)
 • طول داخلی: 12 متر(39 فوت و 6 اینچ)
 • عرض خارجی: 2.44 متر(8 فوت)
 • عرض داخلی: 2.33 متر(7 فوت و 8 اینچ)
 • عرض درب: 2.343 متر
 • ارتفاع خارجی: 2.59 متر(8 فوت و 6 اینچ)
 • ارتفاع داخلی:2.40 متر(7 فوت و 10 اینچ)
 • ارتفاع درب: 2.280 متر
 • حجم داخلی: 67.7 متر مکعب
ابعاد کانتینر ۴۰ فوت

کانتینر ۴۰ فوت ارتفاع بلند یا های کیوب دارای ابعاد زیر است:

 • طول خارجی: 12.192 متر(40 فوت)
 • طول داخلی: 12 متر(39 فوت و 6 اینچ)
 • عرض خارجی: 2.44 متر(8 فوت)
 • عرض داخلی: 2.33 متر(7 فوت و 8 اینچ)
 • ارتفاع خارجی: 2.89 متر(9 فوت و 6 اینچ)
 • ارتفاع داخلی: 2.7 متر(8 فوت و 10 اینچ)
 • حجم داخلی: 73.3 متر مکعب

وزن

هر کانتینر خالی، دارای وزن مشخص و استانداردی است که رعایت آن برای تضمین تعادل کشتی کانتینری ضروری است. هر کانتینر ۴۰ فوت خالی، حدود 3.8 تن وزن دارد. وزن کانتینر 40 فوت خالی ارتفاع بلند نیز 3.9 تن است. لازم به ذکر است که ارقام دقیق ممکن است بسته به سازنده و مدل کانتینر متفاوت باشد. 

وزن بار قابل حمل

وزن بار قابل حمل برای کانتینر 40 فوت 26600 کیلوگرم و برای کانتینر 40 فوت ارتفاع بلند 28600 کیلوگرم است. حداکثر وزن کلی مجاز(شامل وزن کانتینر و بار) 30480 کیلوگرم برای کانتینر 40 فوت و 32500 برای کانتینر 40 فوت های‌کیوب است.

چه تعداد پالت در کانتینر 40 فوت جا می‌گیرد؟

بسته به ابعاد پالت ها و نوع آن‌ها، تعداد پالت هایی که می توانند در آن جا بگیرند متفاوت است. اندازه پالت های یورو 1.2 متر × 0.8 متر است. در کف یک کانتینر 40 فوت می توان تا 25 ردیف از این پالت ها را قرار داد، به شرطی که بار از کناره های کانتینر بیرون نزند. بهترین روش برای چیدن پالت ها، قرار دادن یک ردیف در طول و یک ردیف در عرض کانتینر است. اندازه استاندارد پالت های آمریکایی 40 اینچ × 48 اینچ (1.016 متر × 1.219 متر) است. در کف یک کانتینر 40 فوت استاندارد می توان تا 21 عدد از این پالت ها را جای داد، به شرطی که بار از کناره های کانتینر بیرون نزند.

قیمت خرید کانتینر ۴۰ فوت

عوامل متعددی بر قیمت نهایی کانتینر 40 فوت تاثیرگذار هستند. قیمت این کانتینرها در ایران، بر اساس قیمت جهانی آن‌ها تعیین می‌شود و قیمت جهانی کانتینر نیز خود تحت تاثیر عوامل سیاسی-اقتصادی حاکم جهان است. از غرق شدن یک کشتی گرفته تا رخ دادن یک جنگ، هر چیزی می‌تواند بر قیمت کانتینر تاثیرگذار باشد. کانتینر به دلیل آسانی خرید و فروش، کالایی تجاری محسوب می‌شود. در حال حاضر قیمت کانتینر 40 فوت با توجه به سال ساخت و سطح سلامت آن از 115,000,000 تا 175,000,000 تومان متغیر است. برای اطلاع از قیمت دقیق انواع کانتینر ۴۰ فوت و دیگر محصولات مجموعه صنعتی دپوکانتین می‌توانید به صفحه‌ی لیست قیمت کانتینر و کانکس مراجعه کنید. اگر برای رفع نیاز خود نیاز به خرید کانتینر و کانکس دارید و اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید پیشنهاد ما استفاده از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ما در دپوکانتین است. مجموعه‌ی صنعتی دپوکانتین می‌تواند همراه شما در این تصمیم‌گیری باشد.

کانتینر ۴۰ فوت دست دوم

به طور معمول کانتینرهایی که در ایران خرید و فروش می‌شوند همگی دست دوم هستند و تفاوت آن‌ها در سال ساخت و سطح سلامت آن‌ها است. کانتینرهای دست دوم موجود در ایران معمولا ساخته‌شده بین سال‌های 2000 تا 2017 هستند. این کانتینرها در صورت انجام سرویس‌های دوره‌ای، هنوز شرایط و اجازه‌ی حمل بار بر روی کشتی‌ها را دارند اما شاید از نظر ظاهری، کمی خسته‌تر بنظر برسند. علاوه بر حمل کالا، کانتینرهای دست دوم برای تغییر کاربری و ساخت سازه‌های جدید نیز به‌کار می‌روند. گروه صنعتی دپوکانتین، با بیش از ۳۰ سال سابقه در حوزه‌ی خرید و فروش کانتینر، توانایی تامین ۲۰۰۰ کانتینر را دارد. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه‌ی خرید و فروش کانتینر دست دوم دپوکانتین مراجعه کنید.

سوالات متداول

ابعاد کانتینر 40 فوت بر حسب متر چه قدر است؟

ابعاد کانتینر ۴۰ فوت، حدود ۱۲ در ۲.۴ متر است.

گنجایش کانتینر 40 فوت چند متر مکعب است؟

هر کانتینر ۴۰ فوت ۷۳.۳ متر مکعب گنجایش دارد.

برای یک کانتینر 40 فوت چه میزان فضا لازم داریم؟

حدود 12 متر فضا برای قرارگیری کانتینر نیاز است.

وزن کانتینر 40 فوت چه قدر است؟

هر کانتینر ۴۰ فوت خالی حدود ۳.۸ تن وزن دارد.

ماکسیمم بار مجاز قابل حمل توسط کانتینر 40 فوت چه قدر است؟

وزن بار قابل حمل برای کانتینر 40 فوت 26600 کیلوگرم است

4.9/5 - (31 امتیاز)

4 دیدگاه در “کانتینر ۴۰ فوت

 1. دپوکانتین میگوید:

  سلام وقت بخیر به زودی قیمت ها رو درج میکنیم، و یک راه سریعتر اینکه با کارشناسان ما تماس بگیرید قیمت هارو بهتون اطلاع میدن09123013001

 2. احمدی میگوید:

  قصد خرید 40 فوت جهت انبار در یزد رو داریم لطفا دست دوم درحد نو و تمیز باشه بدون زنگ زدگی حدود قیمت اعلام میکنید لطفا و انبار همین ادرس تهران هست ؟

 3. دپوکانتین میگوید:

  قیمت 40 فوت بستگی به سلامت بدنه و سال ساخت متفاوت هست در انبار حدود 2000کانتینر موجود است جهت بازدید به ادرس اتوبان ازادگان دو کیلومتر بعد از اتوبان ساوه مجموعه صنعتی دپوکانتین مراجعه کنید و یا جهت مشاوره با شماره 90002040 تماس بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *