کانتینر عایق بندی شده

کانتینر عایق بندی شده
زمان مطالعه: 2 دقیقه

کانتینرهای استاندارد، پس از خروج از چرخه‌ی حمل و نقل و پایان عمر مفید خود دریا‌ها، زندگی جدیدی را به‌عنوان کانتینر تغییر کاربری شروع می‌کنند. با این حال با توجه به شرایط آب و هوایی کشورمان، به‌خصوص در نواهی مرکزی و جنوبی، ممکن است شرایط و دمای درون کانتینر های تغییر کاربری و پروژه‌های متفاوت، موجب نگرانی شما شود. در چنین شرایطی، استفاده از کانتینرهای عایق‌بندی شده را می‌توان بهترین راهکار برای این مسئله دانست.

کانتینر عایق بندی شده چیست؟

کانتینر عایق بندی شده یکی از انواع کانتینر است که برای انبارداری در مناطق گرمسیری مناسب هستند. این نوع کانتینرها که به کانتینرهای حرارتی نیز معروفند، با دارا بودن عایق مناسب در جداره‌ها و سقف، از نفوذ گرما به داخل کانتینر جلوگیری می‌کنند و دمای مطلوب برای نگهداری کالاهای شما را حفظ می‌کنند.

انواع عایق‌های کانتینر

کانتینرهای تغییر کاربری، با استفاده از مواد و متریال متنوعی عایق‌بندی می‌شوند. برخی از این موارد عبارت‌اند از:

  • پشم شیشه
  • پلی استایرن
  • ساندویچ پانل

هر یک از این موارد، مزایا و معایب خاص خود را دارند اما مقاومت بسیار بالا درکنار مواردی مثل ایجاد امکان قفسه‌بندی و مقاومت دربرابر آتش، ورق ساندویچ پانل را به محبوب‌ترین گزینه برای چنین پروژه‌هایی تبدیل کرده است.

کاربردهای کانتینر عایق بندی شده

با توجه به گستردگی انواع کانتینرهای تغییر کاربری و کاربردهای متنوع آن‌ها، کاربردهای متعددی می‌توان برای کانتینرهای عایق‌بندی درنظر گرفت. با این حال کاربرد اصلی این جعبه‌ها، استفاده به‌عنوان انبار است. در ادامه به برخی از رایج‌ترین این کاربردها می‌پردازیم.

نگهداری از کالاهای حساس به دما و رطوبت

انبار کردن و نگهداری از کالاهای پزشکی، الکترونیکی و بسیاری دیگر، نیاز به توجه بسیار زیاد به شرایط نگهداری آن‌ها است. حفظ دمای خنک و مناسب می‌تواند در حفظ کارایی کالاهای پزشکی و اتصالات الکترونیکی اثر چشمگیری داشته باشد. علاوه بر آن، کنترل دما و رطوبت داخل کانکس برای پیشگیری از رویش قارچ، خزه، کپک و گسترش آلودگی‌ها ضروری است.

نگهداری از خودروها

نگهداری از خودرو درون کانتینر، خصوصا در ارتباط با خودروهای کلکسیونی فعالیتی بسیار رایج است. حفظ دمای مناسب می‌تواند از آسیب‌دیدگی رنگ، تودوزی خودرو،‌ لاستیک‌های درب‌ها و حتی آسیب به موتور خودرو جلوگیری کند.

نگهداری از کالاهای فاسدشدنی

کالاهایی مانند مواد خوراکی و دارو،‌ از حساسیت نسبتا زیادی در برابر دما برخوردار هستند. همین مسئله نیز اهمیت کنترل دمای محل نگهداری آن‌ها را دوچندان می‌کند.

کاربردهای دیگر کانتینر تغییر کاربری

علاوه بر کاربری انبار، کانتینرهای عایق‌بندی شده کاربری‌های متعدد دیگری نیز دارند. برای مثال، فراهم کردن محیطی برای خواب و یا استراحت نیروها در بازه‌های مختلف، ایجاد فضاهای اداری، تجاری و مسکونی و کمپ‌های گسترده کانتینکس، تنها چند مورد از سازه‌های خاص ساخته شده با کانتینر به شمار می‌روند.

قیمت کانتینر عایق بندی شده

مانند دیگر انواع کانتینر تغییر کاربری، قیمت نهایی کانتینر عایق‌بندی شده نیز به قیمت کانتینری که برای ساخت آن استفاده شده است بستگی دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به لیست قیمت انواع کانتینر و کانکس دپوکانتین مراجعه کنید. با این حال عایق‌بندی کانتینر را می‌توان از کم‌هزینه‌ترین انواع پروژه‌های تغییر کاربری دانست. همچنین می‌توانید برای اطلاع از قیمت دقیق کانتینر عایق‌بندی شده با مشاورین ما در مجموعه دپوکانتین در ارتباط باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *