کانکس ویلایی

کانکس ویلایی 47 متری ساندویچ پانل
زمان مطالعه: 7 دقیقه

بروزرسانی شده در ۰۶ دی ۱۴۰۲

کانکس ویلایی نوعی کانکس با ویژگی های خاص خود است. این نوع کانکس امکانات زیادی را دارد که می تواند راحتی و امنیت یک ویلای شخصی را برای شما میها نماید.

بدون تردید، انتظاری که همه افراد از یک کانکس دارند، چیزی فراتر از سکونت است. افراد به گونه ای از کانکس استفاده می کنند که حداقل انتظارات آن ها را برآورده نماید. در این میان، کانکس ویلایی مستلزم داشتن امکانات بیشتری است، چرا که افراد مشتاقند به جای ویلا از آن بهره برداری نمایند. هر چه که شما از یک ویلا انتظار دارید را می توانید در کانکس های ویلایی به صورت یک جا داشته بشید.

کانکس ویلایی می تواند به صورت دو طبقه باشد و یا در متراژ های مختلف بوده و به انواع سیستم های رطوبتی و حرارتی مجهز باشد.

ساخت انواع کانکس و کانتینر تخصص اصلی ما در شرکت دپوکانتین است و یکی از پرطرفدار ترین محصولات ساخته شده توسط ما کانکس های ویلایی است که استفاده از آن ها به مراتب بیشتر از گذشته جا افتاده است.

کانکس ویلایی چیست؟

کانکس ویلایی یکی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای ایجاد فضاهای مسکونی درون باغ و ویلا است. محبوبیت این سازه‌ی پیش‌ساخته زیبا، در سال‌های اخیر رو به افزایش بوده‌است.

این سازه، چیزی فراتر از یک سازه‌ی صرفا مسکونی است مواردی مانند زیبایی ظاهری، امکانات رفاهی، ابعاد مناسب و هر چیزی که از یک ویلای استاندارد انتظار می‌رود، باید در ساخت یک کانکس ویلایی در نظر گرفته شود.

کانکس ویلایی نوعی سازه مثل بناهای مسکونی است با دارا بودن همه ی امکانات لازم و موجود در در خانه ها و ساختمان، با یک تفاوت اساسی و آن نوع مصالح به کار رفته در سازه است. مصالح به کار رفته در کانکس ویلایی تفاوت زیادی با سازه های سنتی دارد و به همین خاطر ویژگی های جدیدی هم دارد که پیش از این سازه ها نداشتند مثلا می توانیم سازه را به صورت پیش ساخته در کارگاه ها تولید کنیم و به صورت آماده حمل کرده و در محل مورد نظر قرار داد.

از دیگر ویژگی های این نوع بنا می توان به مقاومت بسیار خوب آن درمقابل زلزله اشاره کرد. همچنین هزینه و مدت زمان ساخت آن نیز به مراتب از سازه های سنتی کمتر است. همین مزایا باعث شده که خرید از این نوع سازه روز به روز افزایش یابد.

نمای کانکس ویلایی(بیرونی و داخلی)

ساخت نمای بیرونی و درونی کانکس ویلایی، از مهمترین بخش های در طراحی  و ساخت کانکس ویلایی است. برای ساخت نمای بیرونی کانکس مصالح متنوعی هستند که می توان از آن استفاده کرد مانند دیوار پوش ها پی وی سی، نمای سایدینگ، کامپوزیت.

کانکس ویلایی کلبه 23 متری با نمای سایدینگ

مشخصات کانکس ویلایی

کانکس ویلایی، به دلیل نوع خاص ساخت و ساز و استفاده از متریال متفاوت با سازه‌های سنتی، از ویژگی‌ها و مشخصات خاصی نیز برخوردار است. مقاومت دربرابر زلزله، امکان شخصی‌سازی بالا و استفاده از پنجره‌های دوجداره تنها بخشی از مخصات خاص این سازه‌ها است.

ابعاد کانکس ویلایی

کانکس‌ها عموما در ابعاد استاندارد 6 در 2.50 و یا 12 در 2.5 ساخته می‌شوند اما کانکس‌های ویلایی به دلیل کاربری خاص خود و اهمیت بالای فضای کانکس، ماژول‌های 6 و 12 متری برای ساخت سازه‌های بزرگ‌تر استفاده می‌کنند. دلیل این موضوع، حفظ قابلیت حمل کانکس به وسیله‌ی تریلی است. با استفاده از سازه‌های ماژولار و چندطبقه، می‌توان به فضایی بسیار بیشتر از کانکس‌های استاندارد دست یافت.

مصالح کانکس ویلایی

برای ساخت یک سازه ی پیش ساخته مصالح متفاوتی وجود دارد که نوع آن ها و استفاده از آن با توجه به شکل ظاهری سازه، ویژگی های جغرافیایی و آب و هوای محل مورد نظر، مسائل فنی و قیمت تمام شده بنا به نظر متقاضی و با مشورت کارشناس تعیین می شود.

شاسی کانکس‌های ویلایی، عموما با استفاده از پروفیل آهن ساخته می‌شود. برای تضمین مقاومت بالای سازه‌ها، تیراهن‌های 14 و 16 نیز در ساخت این سازه‌ها به کار می‌روند. دیواره‌ها، سقف و کف اکثر کانکس‌های ویلایی با استفاده از پنل‌های ساندویچ پانل ساخته می‌شوند. مقاومت بالای این ورق‌ها در برابر رطوبت، دما، صدا و عوامل محیطی آن‌ها را به گزینه‌ای مناسب برای ساخت و ساز تبدیل کرده است.

درب‌های UPVC در کنار پنجره‌های دوجداره کانکس‌های ویلایی به کمک مقاومت ورق ساندویچ پانل در برابر دما، به کاهش اتلاف انرژی مصرفی برای گرمایش و سرمایش کانکس کمک می‌کنند.

امکانات کانکس ویلایی

هر کانکس ویلایی از امکانات استانداردی مثل حمام و سرویس بهداشتی، آشپزخانه و سیستم‌های روشنایی و گرمایش برخوردار است اما بسته به سفارش کارفرما، امکانات متنوعی مثل مبلمان ویژه، کتابخانه، یخچال و حتی مواردی خاص‌تر مثل اتاق فیلم قابل اجرا است.

کانکس ویلایی 38 متری با نمای سایدینگ

طراحی کانکس ویلایی

بعد از بازدید از محل مورد نظر برای قرار گیری کانکس ویلایی و با توجه به شرایطی که گفته شد نیازمند بررسی و محاسبات سازه و بررسی های فنی هستیم. کانکس هم مثل هر سازه ی دیگری نیاز به طراحی دارد و این طراحی باید با توجه به همه ی شرایط تاثیر گذار بر ساخت کانکس صورت گیرد.

البته طراحی می تواند در کارگاه صورت گیرد و سازه به صورت پی ساخته ایجاد شود ولی به طور کلی با توجه به شرایط محیط از نظر تاثیر گذاری بر ساخت کانکس ویلایی و همچنین محل قرارگیری درب و پنجره و … بهتر است عملیات ساخت سازه بعد از بازدید از محل انجام شود.

عمر کانکس ویلایی چند سال است؟

به طور کلی نمی توان برای کانکس ویلایی عمر مشخصی تعیین کرد، زیرا عوامل متعددی مثل محل قرارگیری کانکس، دما، رطوبت و بسیاری دیگر به‌صورت مستقیم در آن تاثیرگذارند. با این حال به طور حدودی می‌توان گفت که در صورت رعایت همه ی استاندارد‌های لازم چنین سازه‌ای می‌تواند بین 25 تا 30 سال به‌صورت مداوم مورد استفاده قرار بگیرد. مشخصا انجام سرویس‌های دوره‌ای، رنگ‌آمیزی مجدد و رسیدگی به تاسیسات می‌تواند به افزایش عمر مفید کانکس‌ها کمک کند.

انواع کانکس ویلایی

از آن‌جا که کانکس‌های ویلایی عموما با استفاده از ورق‌های ساندویچ پانل ساخته می‌شوند، طبقه‌بندی آن‌ها بر اساس ابعاد آسان‌تر است. برخی از این ابعاد عبارت‌اند از:

 • کانکس 40 متری
 • کانکس 50 متری
 • کانکس 60 متری
 • کانکس 70 متری
 • کانکس 80 متری
 • کانکس 90 متری
 • کانکس 100 متری

 

خرید کانکس ویلایی

فرایند سفارش و خرید کانکس ویلایی به این صورت است که بعد از تماس با کارشناسان ما و دریافت مشاوره های اولیه به محل نمایشگاه مراجعه می کنید و انواع مختلف کانکس را بازدید می کنید.

در مرحله بعد کارشناسان ما از ملک شما دیدن می کنند و در کار های تقشه برداری و طراحی و … آغاز می شود. پس از آن فرآیند ساخت کانکس شروع می شود و در انتها با توجه به بررسی های انجام شده کانکس را منتقل می کنیم. شما می‌توانید قبل از خرید کانکس ویلایی با مشاورین متخصص ما در مجموعه‌ی دپوکانتین در ارتباط باشید.

مزایای کانکس ویلایی

کانکس‌های ویلایی، مزایای متعددی دارند که باعث افزایش روز‌افزون محبوبیت آن‌ها شده است. برخی از این مزایا عبارت‌اند از:

قابلیت جابه‌جایی آسان

کانکس‌های ویلایی به دلیل شاسی و استراکچر آهنی خود و استفاده از جاقلابی‌های استاندارد، به آسانی قابل حمل هستند.

سرعت بالای ساخت

یکی از اصلی ترین مزایای کانکس‌های ویلایی صرفه جویی در زمان است. به این صورت که با استفاده از روش پیش ساختگی و حذف عملیات وقت گیر بنایی و هزینه های بالای آن باعث تجهیز سریع برای کاربری مورد نظر گشته و موجب بازگشت سریع‌تر سرمایه می گردد و حال اینکه به راحتی می توان آن را از محلی به محل دیگر جابجا کرد اما ساختمان ساخته شده با روش بنایی و مصالحی مانند آجر و سیمان را نمی توان جابجا کرد و باید تخریب گردد و در محل جدید دوباره از نو بنا شود.

مقاومت در برابر زلزله

تمام کانکس‌های ویلایی، با استراکچری مهندسی‌شده ساخته می‌شوند. این موضوع در کنار دیواره‌های ساندویچ پانل، مقاومتی بالا دربرابر زلزله ایجاد می‌کند.

قیمت کانکس ویلایی

همانطور که بالاتر گفته شد، قیمت کانکس ویلایی به موارد متعددی از جمله متریال مورد استفاده و امکانات ویژه‌ی سازه بستگی دارد. برای براورد قیمت دقیق می‌توانید با مشاورین متخصص ما در مجموعه‌ی دپوکانتین در ارتباط باشید.

برخی از مهم‌ترین عوامل در قیمت نهایی کانکس ویلایی عبارت‌اند از:
• جنس متریال مصرفی در روند ساخت کانکس ویلایی
• مساحت و متراژ فضای مورد نظر برای احداث کانکس ویلایی
• معماری و مهندسی کانکس ویلایی
• محل و مکان مورد نظر جهت قرار گیری کانکس ویلایی
• نحوه ی ساخت و اجرای کانکس (در محل و یا در کارگاه)
• هزینه‌ی حمل و نقل کانکس

همچنین شما می‌توانید با مراجعه به صفحه‌ی لیست قیمت روز انواع کانتینر و کانکس از آخرین قیمت‌های محصولات مجموعه‌ی صنعتی دپوکانتین آگاه شوید.

موارد تاثیرگذار در قیمت کانکس ویلایی

از جمله موارد تاثیر گذار در قیمت کانکس ویلایی می توان به متراژ ساختمان، نوع مصالح استقاده شده در آن و تجهیزات تعبیه شده در کانکس ویلایی اشاره کرد.

برای اجرای کانکس ویلایی با توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی از مواد و مصالح متناسب با آن شرایط استفاده می شود. به همین جهت این مسائل نیز در قیمت کانکس ویلایی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

در زیر به مواردی چند از موثرترین مسائل در قیمت کانکس ویلایی می پردازیم:

 • جنس مواد مصرفی در روند ساخت کانکس ویلایی
 • مساحت و متراژ فضای مورد نظر برای احداث کانکس ویلایی
 • معماری و مهندسی کانکس ویلایی
 • محل و مکان مورد نظر جهت قرار گیری کانکس ویلایی
 • نحوه ی ساخت و اجرای کانکس (در محل و یا در کارگاه)
 • هزینه ی حمل و نقل کانکس

هر یک از مواردی که در بالا نام برده شد، می توانند به طور واضح در افزایش و یا کاهش قیمت کانکس ویلایی، برای خریداران کانکس ویلایی تاثیر مستقیم داشته باشند.

کانکس 21 متری با نمای سایدینگ طرح چوب

خرید کانکس ویلایی دست دوم

یکی از راه های کاهش هزینه خرید کانکس استفاده از کانکس دست دوم است. کانکس های دست دوم دارای مزایا و معایب به خصوصی هستند ولی به طور کلی می توان گفت در صورت سالم بودن قطعات و متعلقات این خرید می تواند مناسب باشد و در غیر این صورت با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

تشخیص سالم بودن و اینکه آیا کانکسی ارزش خرید دارد بر عهده ی کارشناسان با تجربه است که می توانند به خوبی کانکس را بررسی کنند و در صورت وجود مشکل آن را تشخیص دهند.

توجه کنید که در صورت بی توجهی در خرید کانکس دست دوم ممکن است مجبور باشید هزینه هایی به مراتب بیشتر از یک کانکس نو بپردازید.

سوالات متداول

1. فرایند جا بجایی کانکس چگونه است؟
برای جا بجایی کانکس ساخته شده در کارگاه به محل مورد نظر باید از یک جرثقیل با توان مناسب و تریلی با کفی مخصوص حمل بار استفاده کرد. جاقلابی‌‌های استاندارد کانکس‌ها، جابه‌جایی را تا حد ممکن آسان و امن می‌‎کنند.

2. آیا کانکس ویلایی نیاز به مجوز دارد؟
کانکس ویلایی به دلیل عدم استفاده از زیربنا، به مجوز خاصی نیاز ندارد.

3. آیا کانکس های ویلایی قابلیت هم قابلیت تولید با ساندویچ پانل را دارند؟
بله. اکثر کانکس‌های ویلایی با استفاده از ورق‌های ساندویچ پانل ساخته می‌شوند.

4. آیا کانکس ویلایی برای استفاده در تمام فصول مناسب است؟
بله. ورق‌های بسیار مقاوم ساندویچ پانل و درب‌های مقاوم در برابر دما، گرمایش و سرمایش کانکس‌ها را آسان می‌کند.

5. قیمت کانکس های ویلایی به چه عواملی بستگی دارد؟
عوامل متعددی مثل ابعاد سازه، متریال مورد استفاده و امکانات مختلف در قیمت نهایی کانکس موثراند.

6. عمر کانکس های ویلایی معمولا چع قدر است؟
حدود 25 تا 30 سال.

7. قیمت کانکس ویلایی چه قدر است ؟
همانطور که بالاتر گفته شد، قیمت کانکس ویلایی به عوامل متعددی بستگی دارد و تعیین دقیق آن ممکن نیست. اما به طور متوسط در حال حاظر قیمت کانکس ویلایی بر اساس متر مربع از 3/500/000 تومان تا 8/000/000 تومان بسته به کیفیت و امکانات داخلی تعیین می‌شود.

4.1/5 - (8 امتیاز)

11 دیدگاه در “کانکس ویلایی

 1. Ali میگوید:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما اگه لطف کنید چند عکس از نمونه کارها را همراه با قیمت ارسال کنید ممنون میشم.

 2. علی مبین میگوید:

  سلام من یه کانکس ویلای برای پشت بام جهت درس خوانده فرزندم نیازدارم باابعاد ۲.۵×3.6 که ازلحاظ عایق بندی سرما سرماوگرما صدرصد okباشد
  برای قزوین

 3. احمد فلاحتی میگوید:

  با سلام و خسته نباشین خدمت شما،آیا میشود در زمینی با عرض ۷متر ویلا پیاده کرد؟و در ضمن اگر بخواهیم تواین زمین که مساحتش ۱۸۰متر هست یک ویلای ۷۰متری پیاده کرد چقدر هزینه دارد؟لازم به توضیح هست که این زمین در ییلاقات شهر گلوگاه استان مازندران میباشد.با تشکر از شما عزیزان

 4. دپوکانتین میگوید:

  سلام روزبخیر آقای فلاحتی،جهت راهنمای و مشاوره با کارشناسان ما با شماره 09123013001 تماس حاصل فرمایید.

 5. دپوکانتین میگوید:

  09123013001
  سلام وقت شما بخیر، جهت دریافت پاسخ سوال های خود با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

 6. دپوکانتین میگوید:

  09123013001 سلام وقت شما بخیر، جهت دریافت پاسخ سوال های خود با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید. کارشناسان ما پاسخگوی شما هستند.

 7. میلاد جباری میگوید:

  سلام وقتتون بخیر کانکس ویلایی کجا ساخته میشه برای خرید کانکس ویلایی متری چند باید هزینه کنیم

 8. دپوکانتین میگوید:

  جناب جباری شما می‌توانید از خانه های پیش ساخته دست دوم با قیمت مناسبتر استفاده کنید
  همچنین کانکس ها در کارگاه ساخته میشن و با تریلی به محل مورد نظر حمل میشوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *