کانکس ویلایی نوعی کانکس با ویژگی های خاص خود می باشد. این نوع کانکس امکانات زیادی را دارد که می تواند راحتی و امنیت یک ویلای شخصی را برای شما میها نماید.

بدون تردید، انتظاری که همه افراد از یک کانکس دارند، چیزی فراتر از سکونت است. افراد به گونه ای از کانکس استفاده می کنند که حداقل انتظارات آن ها را برآورده نماید. در این میان، کانکس ویلایی مستلزم داشتن امکانات بیشتری می باشد، چرا که افراد مشتاقند به جای ویلا از آن بهره برداری نمایند. هر چه که شما از یک ویلا انتظار دارید را می توانید در کانکس های ویلایی به صورت یک جا داشته بشید.

کانکس ویلایی می تواند به صورت دو طبقه باشد و یا در متراژ های مختلف بوده و به انواع سیستم های رطوبتی و حرارتی مجهز باشد.

ساخت انواع کانکس و کانتینر تخصص اصلی ما در شرکت دپوکانتین است و یکی از پرطرفدار ترین محصولات ساخته شده توسط ما کانکس های ویلایی است که استفاده از آن ها به مراتب بیشتر از گذشته جا افتاده.

کانکس ویلایی چیست؟

کانکس ویلایی نوعی سازه مثل بناهای مسکونی است با دارا بودن همه ی امکانات لازم و موجود در در خانه ها و ساختمان، با یک تفاوت اساسی و آن نوع مصالح به کار رفته در سازه است. مصالح به کار رفته در کانکس ویلایی تفاوت زیادی با سازه های سنتی دارد و به همین خاطر ویژگی های جدیدی هم دارد که پیش از این سازه ها نداشتند مثلا می توانیم سازه را به صورت پیش ساخته در کارگاه ها تولید کنیم و به صورت آماده حمل کرده و در محل مورد نظر قرار داد.

از دیگر ویژگی های این نوع بنا می توان به مقاومت بسیار خوب آن درمقابل زلزله اشاره کرد. همچنین هزینه و مدت زمان ساخت آن نیز به مراتب از سازه های سنتی کمتر است. همین مزایا باعث شده که خرید از این نوع سازه روز به روز افزایش یابد.

نمای کانکس ویلایی(بیرونی و داخلی)

ساخت نمای بیرونی و درونی کانکس ویلایی، از مهمترین بخش های در طراحی  و ساخت کانکس ویلایی است. برای ساخت نمای بیرونی کانکس مصالح متنوعی هستند که می توان از آن استفاده کرد مانند دیوار پوش ها پی وی سی، نمای سایدینگ، کامپوزیت.

کانکس ویلایی-1

ابعاد کانکس ویلایی

کانکس ویلایی هیچ محدودیتی از نظر ابعاد ندارد و می توان آن را با توجه به نیاز مشتری و در هر ابعادی ساخت. تنها مشکلی در رابطه با ابعاد آن به وجود می آید حمل و نقل آن است. حمل کانکس محدودیت هایی را به وجود می آورد که برای رفع آن ها یا باید کانکس را طبق ابعاد استاندارد قابل حمل ساخت یا باید ساخت و اجرای کانکس ویلایی را در محل مورد نظر انجام داد و یا در نهایت می توان کانکس مورد نظرا را به صورت چند تکه ساخت و در محل آن ها را به هم وصل کنیم. با این تفاسیر هیچ محدودیتی در ابعاد یک کانکس ویلایی وحود ندارد.

مصالح کانکس ویلایی

برای ساخت یک سازه ی پیش ساخته مصالح متفاوتی وجود دارد که نوع آن ها و استفاده از آن با توجه به شکل ظاهری سازه، ویژگی های جغرافیایی و آب و هوای محل مورد نظر، مسائل فنی و قیمت تمام شده بنا به نظر متقاضی و با مشورت کارشناس تعیین می شود.

طراحی کانکس ویلایی

بعد از بازدید از محل مورد نظر برای قرار گیری کانکس ویلایی و با توجه به شرایطی که گفته شد نیازمند بررسی و محاسبات سازه و بررسی های فنی هستیم. کانکس هم مثل هر سازه ی دیگری نیاز به طراحی دارد و این طراحی باید با توجه به همه ی شرایط تاثیر گذار بر ساخت کانکس صورت گیرد.

البته طراحی می تواند در کارگاه صورت گیرد و سازه به صورت پی ساخته ایجاد شود ولی به طور کلی با توجه به شرایط محیط از نظر تاثیر گذاری بر ساخت کانکس ویلایی و همچنین محل قرارگیری درب و پنجره و … بهتر است عملیات ساخت سازه بعد از بازدید از محل انجام شود.

کانکس آماده ویلایی

کانکس های آماده ویلایی نیز تقریبادارای امکاناتی مانند سازه های سفارشی است، از امکانات کانکس آماده ویلایی می توان به آشپزخانه، سرویس بهداشتی، حمام و …اشاره کرد. کانکس آماده ویلایی  نیز ضد زلزله هستند و در هنگام زلزله افراد آسیبی نمی بینند به این دلیل که هنگام زلزله سقف ریزش نمی کند و سنگ یاآجری نیست که به افراد آسیب برساند.

کانکس ویلایی-2

امکانات کانکس ویلایی

امکانات کانکس ویلایی شامل تمام متعلقات و امکانات موجود در خانه های مسکونی است و بدون هیچ کمبود و مشکلی می توان همه ی امکانات شامل سرویس بهداشتی و حمام، اتاق پذیرایی، اتاق خواب به همراه کمد دیواری، آشپزخانه به همراه سینک و گاز و هود و … ، اتاق نشیمن و حتی فضاهای لوکسی مثل اتاق فیلم یا فضایی برای پیانو و میز بیلیارد را در آن قرار داد.

فرایند جا بجایی کانکس چگونه است؟

برای جا بجایی کانکس ساخته شده در کارگاه به محل مورد نظر باید از یک جرثقیل با توان مناسب و تریلی با کفی مخصوص حمل بار استفاده کرد. در نهایت با توجه به ابعاد سازه باید مجوز های لازم دریافت شود و همچنین مسیر انتقال سازه بررسی شده باشد تا بهترین مسیر برای این کار انتخاب شود.

عمر کانکس ویلایی چند سال است؟

به طور کلی نمی توان برای کانکس ویلایی عمر مشخصی تعیین کرد ولی به طور حدودی می توان گفت که در صورت رعایت همه ی استاندارد های لازم و تهت نظارت و بررسی مهندسین چنین سازه ای می تواند حداقل 25 تا 30 سال به خوبی مورد استفاده قرار بگیرد و حتی در صورت مراقبت های لازم این عدد بیشتر هم می شود.

کانکس ویلایی-3

خرید کانکس ویلایی

فرایند سفارش و خرید کانکس ویلایی به این صورت است که بعد از تماس با کارشناسان ما و دریافت مشاوره های اولیه به محل نمایشگاه مراجعه می کنید و انواع مختلف کانکس را بازدید می کنید.

در مرحله بعد کارشناسان ما از ملک شما دیدن می کنند و در کار های تقشه برداری و طراحی و … آغاز می شود. پس از آن فرآیند ساخت کانکس شروع می شود و در انتها با توجه به بررسی های انجام شده کانکس را منتقل می کنیم.

قیمت کانکس ویلایی

قیمت کانکس ویلایی به عوامل متعددی که به بررسی آن ها پرداخیتم و توضیحاتی داده شد ربط دارد. در واقع نمی توان بدون بررسی محل دقیق قرار گیری کانکس، تعین جنس به کار رفته در ساخت، ابعاد مورد نظر و … قیمت کانکس را پیش بینی کرد.

بهترین را هبرای اطلاع از قیمت کانکس این است که با کارشناسان ما تماس بگیرید یا حضوری به شرکت مراجعه کنید تا با بررسی خواسته ی شما قیمت احتمالی را متوجه شوید.

طراحی کانکس ویلایی دوبلکس

لزوما کانکس های ویلایی یک طبقه نیستند، و می توان کانکس ویلایی دوبلکس و حتی تریبلکس ساخت. برای ساخت سازه های دوبلکس و تریبلیکس باید محاسبات دقیق تر داشت و اسکلت های فلزی قوی تر را در نظر بگیریم مزیت کانکس های ویلای که بر محبوبیت آن می افزاید ضد زلزله بودن آن است.


کانکس ویلایی-4

موارد تاثیرگذار در قیمت کانکس ویلایی

از جمله موارد تاثیر گذار در قیمت کانکس ویلایی می توان به متراژ ساختمان، نوع مصالح استقاده شده در آن و تجهیزات تعبیه شده در کانکس ویلایی اشاره کرد.

برای اجرای کانکس ویلایی با توجه به شرایط محیطی و آب و هوایی از مواد و مصالح متناسب با آن شرایط استفاده می شود. به همین جهت این مسائل نیز در قیمت کانکس ویلایی بسیار تاثیرگذار خواهد بود.

در زیر به مواردی چند از موثرترین مسائل در قیمت کانکس ویلایی می پردازیم:

  • جنس مواد مصرفی در روند ساخت کانکس ویلایی
  • مساحت و متراژ فضای مورد نظر برای احداث کانکس ویلایی
  • معماری و مهندسی کانکس ویلایی
  • محل و مکان مورد نظر جهت قرار گیری کانکس ویلایی
  • نحوه ی ساخت و اجرای کانکس (در محل و یا در کارگاه)
  • هزینه ی حمل و نقل کانکس 

هر یک از مواردی که در بالا نام برده شد، می توانند به طور واضح در افزایش و یا کاهش قیمت کانکس ویلایی، برای خریداران کانکس ویلایی تاثیر مستقیم داشته باشند.

خرید کانکس ویلایی دست دوم

یکی از راه های کاهش هزینه خرید کانکس استفاده از کانکس دست دوم است. کانکس های دست دوم دارای مزایا و معایب به خصوصی هستند ولی به طور کلی می توان گفت در صورت سالم بودن قطعات و متعلقات این خرید می تواند مناسب باشد و در غیر این صورت با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.

تشخیص سالم بودن و اینکه آیا کانکسی ارزش خرید دارد بر عهده ی کارشناسان با تجربه است که می توانند به خوبی کانکس را بررسی کنند و در صورت وجود مشکل آن را تشخیص دهند.

توجه کنید که در صورت بی توجهی در خرید کانکس دست دوم ممکن است مجبور باشید هزینه هایی به مراتب بیشتر از یک کانکس نو بپردازید.