خانه پیش ساخته چوبی دست دوم

سرویس بهداشتی پانلی
زمان مطالعه: 4 دقیقه
3.4/5 - (9 امتیاز)

خانه داشتن برای هر کسی آرزویی دیرینه است که اگر هر روز به آن فکر نکند، اکثر روزهای زندگی خود را برای رسیدن به این آرزو سپری می‌کند و همواره در تلاش است روزی به این رویای شیرین برسد. شاید تصور کنید داشتن یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم نمی‌تواند چندان حس خانه‌دار شدن را در شما ایجاد کند، اما اگر دقیق به این موضوع نگاه کنید، به خوبی درک خواهید کرد که امروزه مفهوم خانه داشتن تغییرات و دگرگونی‌های زیادی داشته است.

گرچه خانه‌های چوبی برای هر جا و هر منطقه‌ای مناسب نیستند و حتما قبل از خرید و امضای معامله یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم باید منطقه و شرایطی که قرار است خانه در آن قرار بگیرد، در نظر گرفت، اما باید بدانید که این خانه‌ها واقعا خانه هستند و می‌توانند نیازهای واقعی افراد را تامین کنند. البته به شرطی که درست و با فکر انتخاب و خریداری شوند.

خانه پیش ساخته چوبی دست دوم 

آیا یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم گزینه مناسبی برای خرید است؟

پاسخ به این سوال بستگی به فاکتورهای زیادی دارد. اینکه قرار است از یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم در کجا و با چه هدفی استفاده شود، مهمترین سوالی است که پاسخ آن می‌تواند مناسب بودن یا نبودن خرید چنین خانه‌ای را تایید یا رد کند.
برای مثال اگر می‌خواهید یک خانه از پیش ساخته دست دوم چوبی تهیه کنید و آن را دقیقا وسط یکی از کوچه‌های تهران قرار دهید و در آن زندگی کنید، خیلی نمی‌تواند انتخاب درست و مناسبی باشد. اما اگر یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم بخرید و برای مثال آن را به یک رستوران نوستالژی تبدیل کنید و از قبل برای آن جا و مکان مناسب را مشخص کنید، احتمالا می‌توانید موفقیت‌های چشمگیری را به دست آورید.
هدف از خرید یک منزل پیش ساخته چه از نوع چوبی و چه از هر نوع دیگری باید قبل از خرید مشخص باشد. بعد از تعیین هدف، محل استفاده و استقرار این خانه مهم است. باید یادآوری کنیم که به هر حال یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم در واقع یک کانکس معمولی است که کمی مدرن‌تر و لاکچری‌تر شده است. در هر صورت می‌تواند هم محلی برای استراحت و زندگی باشد و هم محلی برای راه اندازی یک کسب و کار ویژه و خاص. نوع دیدگاه به خانه‌های از پیش ساخته به شدت در نوع کاربری آنها تاثیر دارد. کمی خلاقیت و خارج شدن از عادت‌های روزانه و همیشگی می‌تواند به شدت نحوه استفاده از یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم را تغییر دهد.

خانه پیش ساخته چوبی دست دوم 

مزایای خرید یک خانه چوبی پیش ساخته دست دوم

شاید اولین مزیت خرید یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم، همین دست دوم بودن آن باشد. نه تنها در خانه‌های از پیش ساخته، بلکه در سایر خانه‌هایی که تقریبا همه ما در آنها زندگی می‌کنیم، فاکتور نوساز بودن یا نبودن، فاکتور مهمی است که به شدت در تعیین قیمت تاثیر دارد. بدیهی است که هر جنس نو و آکبندی قیمت بالاتری نسبت به نمونه کارکرده و دست دوم آن دارد. در مورد خانه نیز همین طور است.
اگر شما بخواهید یک خانه پیش ساخته چوبی نو بخرید و آن را دقیقا بر اساس سلیقه و خواست خود طراحی کنید، طبیعتا باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. این در حالی است که قیمت خرید یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم کمتر است و از همین جهت از لحاظ مالی نیز به صرفه تر است.
چوبی بودن هم مزیت دیگری است که اینگونه خانه‌ها دارند. اساسا چوب حس زندگی و تازگی و طبیعت را در آدمی زنده می‌کند. به همین دلیل است که این روزها در بسیاری از خانه‌ها بخشی از منزل را با متریال چوب دکور می‌زنند تا حس طبیعت را در فضای خانه القا کنند. به طور کلی استفاده از چوب در علم فنگ‌شویی یکی از گزینه‌های بسیار مناسب و مورد توجهی است که به شدت می‌تواند تاثیرات مثبتی در فضای زندگی بگذارد. بنابراین یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم ذاتا حس مثبتی را در ساکنین ایجاد خواهد کرد، زیرا تماما از چوب است و همین فاکتور، حُسن بزرگی محسوب می‌شود. البته به شرطی که از چوب خوب برای ساخت خانه استفاده شود و خانه در جای مناسبی استقرار پیدا کند.
پیش ساخته بودن مزیتی دیگری است که یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم دارد. به این معنی که خریدار لازم نیست برای ساخت و ساز خانه منتظر بماند. شاید جالب باشد که بدانید پیش ساخته بودن در بسیاری از کشورهای اروپایی حسن و مزیت بزرگی محسوب می‌شود که متاسفانه در ایران چندان مورد توجه نیست و از همین جهت باید برای آن برنامه‌ریزی شود.

خانه پیش ساخته چوبی دست دوم 

چطور یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم بخریم؟

برای خرید یک خانه پیش ساخته چوبی دست دوم اگر تجربه لازم و کافی ندارید، حتما باید از افراد با تجربه در این حوزه کمک بگیرید. توجه داشته باشید که حتما دیوارها، کف‌ها، سقف‌ها و تمام قسمت‌های خانه را بررسی کنید تا عایق بندی شده باشند. درست است که خانه دست دوم است، اما فراموش نکنید که هرگونه خرابی احتمالی به این معنی است که باید هزینه‌ای نیز برای تعمیرات کنار بگذارید. بنابراین از ابتدا همه زوایای خانه را به درستی و با دقت کامل بررسی کنید.

خانه پیش ساخته چوبی دست دوم

بیشتر بدانید

خانه های پیش ساخته چوبی معمولا یا از متریال کاملا آلی (رُستیک) ساخته می‌شوند و یا از متریال ترکیبی (گاتیک). هر یک از این متریال‌ها مزایای خاص خود را دارند که از جمله آنها باید به صرفه اقتصادی، مقاومت در برابر زمین لرزه، قابل حمل بودن، نداشتن محدودیت در تعداد طبقات اشاره کرد. توصیه می‌کنیم بعد از بررسی دقیق مزایای هر کدام، نسبت به خرید آنها اقدام کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کانکس، کانکس ویلایی و… و اطلاع از قیمت با مشاورین ما در قسمت تماس با ما در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *