معایب کانکس

معایب کانکس

کانکس یک سازه ی پیش ساخته است که به آن conex یا شیلتر می گویند.کانکس ها کاربردهای مختلفی دارند که استفاده ی اولیه از آن برای سکونت است که به صورت سریع ساخته می شود و در محل موردنظر مستقر می شود.کانکس در واقع همان اسکان موقت است اما کاربردهای دیگری به آن اضافه شده است. در این مقاله به بحث در خصوص معایب کانکس می پردازیم.

کانکس به چندین اتاقک در کنار هم گفته می شود که اجزای اصلی آن را ورق گالوانیزه و پروفیل تشکیل می دهد این کانکس ها قابل جا به جا شدن هستند،کانکس ها دارای عایق پلی استایرن یا پلی یورتان می باشند.

کانکس ها در قالب خدماتی برای مردم از انواع مختلفی تشکیل شده اند:1- کیوسک های خدمات شهری 2- دکه روزنامه فروشی

معایب کانکس شامل چه مواردی می شوند؟

یکی از عمده ترین معایب کانکس نبودن کنترل کیفی در واحدهای تولید است بسیاری از تولیدکنندگان در کارگاههای کوچک و غیر استاندارد تشکیل شده اند که بدون در نظر گرفتن اصول مهندسی اقدام به ساخت می کنند و از مصالح بی کیفیت در ساخت کانکس استفاده می کنند در این مواقع با تولید محصول بی کیفیت باعث می شوند هزینه ها کاهش یابد. به همین دلیل پیشنهاد می شود در تهیه کانکس از کارخانه های معتبر اقدام به تهیه محصول کنید.

منظور از معایب عمومی کانکس:

در تمام کاربری ها از جمله کانکس مسکونی،کانکس فروشگاهی،کانکس اداری معایبی ممکن است وجود داشته باشد.از مهمترین معایب می توان به وجود محدودیت در ابعاد بزرگ برای جا به جایی و حمل در جاده ها اشاره نمود.در این موضوع می توان کانکس ها را چند تکه ساخت و به راحتی می توان کانکس ها را حمل و جا به جا کرد.

یکی دیگر از معایب کانکس عمومی وجود شیشه های بزرگ که در زمان حمل دچار شکستگی شود و خطر آفرینی می شود.

از دیگر معایب کانکس در زمان کاهش قیمت آن در هنگام فروش مجدد به عنوان دست دوم است که عموما کانکس دست دوم را می توان با کاهش قیمت 30 درصدی نسبت به قیمت نو خواهد بود.

معایب کانکس ویلایی:

در ساخت کانکس ویلایی ،تعداد طبقات حداکثر دو طبقه است که به صورت دوبلکس احداث می گردد. از دیگر معایب کانکس ویلایی همانگونه که در بالا اشاره شد نبود سیستم نظارتی از سمت نظام مهندسی است. و چون سيستم نظارتي از طرف نظام مهندسي ندارد ،لذا بهتر است که ناظر فردي خارج از مجموعه باشد  که بتواند بر روند توليد نظارت کامل  داشته باشد و گزارش کار کاملي را از نظارت خود در پايان کار ارائه و مسئوليت هاي بعدي را عهده دار باشد.

معایب کانکس چوبی:

کانکس چوبی دارای ویژگی هایی منحصر به فرد هستند. استفاده از چوب در کنار مزایا و زیبایی هایی که دارد از سه نکته ی منفی برخوردار است.قیمت و تهیه ی کانکس چوب باعث افزایش بسیار زیاد کانکس می شود نکته ی مهمی که وجود دارد در این است که برای ساخت کانکس چوبی برای اینکه دچار فرسایش و پوسیدگی نشوند و حشرات به آن نفوذ نکنند مراحل مقاوم سازی انجام می شود و باعث بیشتر شدن قیمت کل خواهد شد.از مهمترین معایب کانکس چوبی مقاومت بسیار پایین آن در برابر شعله ی آتش بوده که جز اصلی ترین موارد در معایب این نوع سازه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *