کانتینر 20 فوت

کانتینر 20 فوت
زمان مطالعه: 2 دقیقه
4.8/5 - (25 امتیاز)

یکی از انواع کانتینر های مورد استفاده که دارای ابعاد استاندارد است. کانتینر 20 فوت به طول 6 متر و عرض 2.4 متر با ارتفاع 2.60 متر است. این کانتینر به خوبی برای قرار گیری بر روی کفی تریلی مناسب است و محدودیتی به لحاظ ابعاد طول و عرض ایجاد نمی کند. همچنین در هر 4 گوشه ی آن بخش هایی در نظر گرفته شده است که اتصال قلاب جرثقیل و بارگیری و بستن کانتینر به راحتی انجام پذیرد. این کانتینر از جنس بسیار محکمی ساخته شده و توانایی محافظت از اجناس و محصولات را به خوبی دارد به همین خاطر است که رفته رفته استفاده از این کانتینر ها در سطح شهر و به عنوان مغازه، کیوسک و حتی گاهی اوقات به عنوان سازه مسکونی زیاد شد.

 

ابعاد کانتینر 20 فوت

کانتینر 20 فوت ابعاد خاصی دارد که توسط سازمان جهانی حمل و نقل تعیین شده است و در تمام جهان مقدار ثابتی است و از همین جهت استفاده از آن برای حمل و نقل دریایی و زمنی بین کشور ها به شدت مورد توجه قرار گرفت. ابعاد این کانتینر از قرار زیر است:

  • طول داخلی : 5.90 متر
  • طول خارجی: 6.06 متر
  • عرض داخلی : 2.35 متر
  • عرض خارجی: 2.44 متر
  • ارتفاع داخلی : 2.39 متر
  • ارتفاع خارجی: 2.59 متر
  • عرض درب : 2.35 متر
  • حجم داخلی : 33.1 متر مکعب
  • وزن خالص کانتینر 20 فوت : 2 تن
  • میزان وزن بار مجاز کانتینر 20 فوت : 30 تن

 

چرا در حمل و نقل باید از کانیتنر استفاده کنیم؟

یکی از مواردی که ممکن است سوال شود این است که برای نقل و انتقال کالا چرا از کانتینر ها استفاده می شود؟ کانتینر در حمل و نقل دریایی، زمینی و حتی در بعضی موارد هوایی مورد استفاده قرار می گیرد و در دو نوع کانیتنر 20 فوت و کانیتنر 40 فوت مورد استفاده قرار می گیرد. دلیل استفاده از کانیتر هم به موارد متعددی مثل راحتی در بارگیری و نقل و انتقال کالا ( و در نتیجه کاهش هزینه های آن)، قابلیت آمارگیری کالا ارسالی، جلوگیری از سرقت محصولات، جلوگیری از آسیب رسیدن به محصولات و کالا ارسالی، قابلیت حمل محصولات به صورت فله ای به خصوص محصولات کشاورزی و …ارتباط دارد. اما کانیتر ها به جز انتقال محصولات استفاده های گوناگون دیگری هم دارند از استفاده به عنوان انباری گرفته تا ایجاد واحد های مسکونی ویلایی و کانکس ویلایی و محل نگهداری حیوانات و …

 

خرید و قیمت کانتینر 20 فوت

اگر برای رفع نیاز خود نیاز به خرید کانتینر و کانکس دارید و اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید پیشنهاد ما استفاده از مشاوره رایگان و تخصصی کارشناسان ما در دپوکانتین است. ما در دپوکانتین با تجربه ی بالایی که در زمینه کانتینر و کانکس داریم می توانیم این محصولات را با بهترین کیفیت و کمترین قیمت ممکن برای شما فراهم کنیم، تنها کافیست با ما تماس بگیرید. برای اطلاع از قیمت محصولات کانتینر، قیمت کانکس ویلایی و … می توانید از اطلاعات ما در پایین صفحه یا صفحه ی تماس با ما استفاده نمایید.

 

2 دیدگاه در “کانتینر 20 فوت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *