کانکس چرخدار

کانکس مسافرتی چرخ دار
زمان مطالعه: 4 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

کانکس چرخدار به سازه های از پیش ساخته شده با کاربردهای مختلف گفته می شود. یکی از مهمترین موارد کاربرد کانکس، اسکان موقت و سریع افراد پس از زلزله و بلایای طبیعی بوده و در سایر موارد به عنوان مکانی جهت انجام فعالیت های فرهنگی، اجتماعی، آموزشی و رفاهی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. قیمت کانکس بسته به پارامترهای مختلف در بازار مصرف، متفاوت خواهد بود.

کانکس چرخدار چیست؟

کانکس چرخدار به نوعی از کانکس گفته می شود که مجهز به چرخ و محورهایی به منظور جابجایی و حمل و نقل آسان بوده و به سادگی از مکانی به مکان دیگر منتقل خواهد شد. این نوع از کانکس انواع مختلفی داشته و در موارد بسیار زیادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

کانکس چرخدار 

انواع و کاربرد کانکس های چرخدار

1- کانکس های چرخدار مسافرتی و توریستی

یکی از موارد کاربرد انواع مختلف کانکس چرخدار، استفاده از این سازه به منظور اسکان دهی موقت مسافران و گردشگران است. این نوع از کانکس های چرخدار معمولا در محوطه مکان های در نظر گرفته شده به منظور اسکان مسافران و مناطق گردشگری نصب شده و از قابلیت جابجایی و حمل و نقل آسان برخوردار است.

2- کانکس های چرخدار فروشگاهی سیار

یکی دیگر از انواع کانکس های چرخدار و موارد کاربرد این نوع از کانکس، استفاده از این سازه به منظور خدمات فروشگاهی و عرضه محصولات مختلف خوراکی و غیرخوراکی در اختیار خریداران است. این نوع از کانکس چرخدار به دلیل برخورداری از تجهیزات کمک کننده به حمل و نقل آسان، قابل انتقال به محیط های مختلف و ارائه خدمات در مکان‌های متنوع خواهد بود.

3- کانکس های چرخدار پلیس

استفاده از کانکس های چرخدار به منظور اسکان و استقرار نیروهای پلیس در مکان های مختلف مانند ورودی پاسگاه، ایستگاه های پلیس راه و خدمات نیروی انتظامی در مسیرهای بین جاده‌ای، از دیگر موارد کاربرد کانکس چرخدار به شمار می آید.

4- کانکس های چرخدار خدمات درمانی

استفاده از کانکس های چرخدار به عنوان مرکز و پایگاه ارائه دهنده خدمات درمانی در بیمارستان های صحرایی، کمک به افراد آسیب دیده در زلزله، معاینه و چکاپ افراد در مناطق محروم و پایگاه های بین جاده‌ای اورژانس، از دیگر موارد کاربرد این نوع از کانکس به شمار می آید.

5- کانکس های چرخدار کارگاهی

یکی دیگر از انواع مختلف کانکس های چرخدار، کانکس کارگاهی است. این نوع از کانکس به منظور اسکان و استقرار افراد مسئول در انجام یک پروژه عمرانی، صنعتی و تولیدی مورد استفاده قرار گرفته و در فضای داخل کارخانجات، پروژه های عمرانی بزرگ، سوله و واحدهای تولیدی نصب و جا به جا خواهد شد.

کانکس چرخدار 

6- کانکس چرخدار فست فودی

امروز استفاده از کانکس چرخدار به عنوان فروشگاه سیار عرضه محصولات غذایی مانند انواع مختلف فست فودها و غذاهای خیابانی، طرفداران بسیار زیادی داشته و یکی از موارد کاربردهای پرطرفدار کانکس های چرخدار به شمار می آید. استفاده از این نوع کانکس، به منظور تسهیل جابجایی و انتقال از یک مکان به مکان دیگر، ایده ای مناسب به منظور بازاریابی و عرضه خوراکی های فست فودی در مکان های مختلف به شمار می آید.

7- ساختار فیزیکی کانکس چرخدار

کانکس های چرخدار از سقف و دیواره های متشکل از سازه ساندویچ‌ پنل بوده و از سه لایه( دو لایه فلزی و یک لایه عایق) تشکیل شده است. کانکس از جمله کانکس چرخدار در برابر رطوبت، سرما و گرما عایق بوده و از استحکام بسیار زیادی در برابر ضربه، و خورندگی حشرات برخوردار است. امروزه کانکس های چرخدار به دو شکل تک محور و دو محور در بازار مصرف موجود بوده و در انواع دو محور، طیف وسیعی از طرفداران را به خود اختصاص داده است

کانکس چرخدار 

تهیه و خرید کانکس های چرخدار

انواع کانکس چرخدار بسته به جنس ورقه های فولادی، عایق مورد استفاده در ساخت دیوار و سقف، ابعاد کانکس و بسیاری از ویژگی های دیگر، از قیمت های متفاوتی برخوردار بوده به شکل تولیدات داخلی و یا قطعات وارداتی و مونتاژ داخلی در اختیار مصرف کنندگان قرار خواهد گرفت. معمولا قیمت کانکس ویلایی و کانکس از جمله کانکس چرخدار دست دوم و یا کارکرده، بسیار کمتر از انواع دست اول این سازه بوده و در موارد بسیار زیادی، به منظور برگزاری پروژه های کوتاه مدت خریداری و مورد استفاده قرار خواهد گرفت. امروز با توجه به نوسان قیمت ارز، قیمت کانتینر و انواع مختلف کانکس متفاوت بوده و به شکل قیمت های لحظه ‌ای در اختیار خریداران قرار خواهد گرفت .

توصیه می ‌شود به منظور سفارش و خرید انواع مختلف کانکس چرخدار و کانکس ویلایی و دریافت محصول با کیفیت در انواع مختلف تک محور و دو محور، به مراکز خرید معتبر، شرکت های وارداتی شناخته شده، نمایندگی های پخش محصولات عمرانی و سازه های ساختمانی در برندهای مختلف و قابل اعتماد مراجعه نمایید.

کانکس چرخدار 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *