انواع کانتینر

طراحی و تولید سازه های پیش ساخته
زمان مطالعه: 3 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

کانتینر یا همان بارگنج که بیشتر برای انتقال کالا و یا محصولات در شرکت های باربری و بازرگانی استفاده می شود، انواع کانتینر دارای فضایی مستحکم و امن در قالب اسکلت های فلزی و آلومینیومی برای بارگیری اجناس و کالاهای متنوع به نقاط مختلف دنیا است.
کانتینر یکی از ابزارهای انتقال کالا و محصولات در سیستم حمل و نقل جهانی است،به دلیل گنجایش قابل توجه و مقاومت این سازه در شرایط ویژه محیطی و نفوذ ناپذیری در مقابل آب،بیشتر برای حمل و نقل های دریایی مناسب دیده شده است.شرکت بازرگانی دپو کانتین با چندین دهه تجربه کاری مفیدی که درکارنامه کاریش ثبت شده است،تلاش کرده است با ارائه اطلاعات کاملی از کانتینرها، مشتریان محترم را در انتخاب نوع محصول مورد نیاز کسب و کار خود یاری نماید.

 


انواع کانتینر

کانتینرها با توجه به کارایی که دارند ، جایگاه مورد استفاده شان و محموله هایی که مورد بارگیری قرار میگیرند به انواع مختلفی تقسیم می شوند . برخی محموله های غذایی و فاسد شدنی نیز به مکان و شرایط خاصی برای نگهداری و انتقال صحیح و سالم اجناس به مبدا دارند. یا بعضی از محصولات در ابعاد و اندازه های خاصی هستند که در بارگیری برای عدم ایجاد مشکل نیاز به فضای کافی و مناسب برای نقل و انتقال محموله ها داریم .

 

کانتینر 20 فوت

کانتینر 20 فوت یکی از رایج ترین انواع کانتینرها برای انبار کالا و اجناس در صنعت حمل و نقل است که شامل ابعاد مناسب،امکانات ضد سرقت هست و از محصولات بارگیری شده محافظت کافی می نماید.این نوع کانتینر بیشتر به عنوان فروشگاه،کیوسک های خدماتی و یا سازه های مسکونی کاربرد دارد.


 

کانتینر 40 فوت

کانتینر 40 فوت بخاطر ابعاد استاندارد و فضای خوبی که برای بارگیری بهینه محصولات در صنعت حمل و نقل دریایی، هوایی و زمینی دراختیارمجریان این حوزه از مشاغل میگذارد، پرطرفدار و همچنین پرفروش بوده است.به دلیل اینکه این سازه دارای فضای قابل ملاحظه ای نسبت به سایر محصولات هست ،می شود محصولات را به صورت کامل و یکپارچه بارگیری کرد ،در عین حال سرعت انتقال و عمل بارگذاری وسوار شدن روی جرثقیل نیز کاهش می یابد و یک امتیاز مثبت محسوب می شود.

 


کانتینر سر باز

کانتینرهای سرباز یا در اصطلاح عامیانه روباز،فاقد سقف است و به کمک یک پارچه برزنتی محتویات بارگیری شده را می پوشانند و بیشتر برای کالاهای با ارتفاع زیاد و بلند مناسب هستند.

 

کانتینر تانکری

این سازه دارای فضای مناسب برای حمل و انتقال مایعات به اقصی نقاط است.کانتینر تانکری در زمینه خوراکی مثل آب و شیر و …و هچنین مایعات مورد استفاده در صنعت،مثل نفت و بنزین و … مورد استفاده قرار میگیرند.

 

کانتینر یخچالی

کانتینر یخچالی همین طور که از نامش مشخص هست بیشتر برای بارگیری مواد فاسد شدنی تعبیه شده است و مجهز به سیستم خنک کننده قوی و متناسب با کالای بارگیری شده است.


کانتینر عایق دار

در بعضی از کشورها که حوزه فعالیتشان بیشتر بر مبنای صنعت حمل و نقل دریایی پایه گذاری شده است ،بنابر شرایط محیطی موجود، نیاز به کانتینرهایی با عایق بندی استاندارد و مستحکم در برابر آب و طوفان و … است.ازین روی با توجه به شدت و گستردگی جایگاه مورد استفاده نوع خاصی از عایق بندی برای آن انتخاب و در اختیار مجریان این امر قرار می گیرد.

 

کانتینر حمل گاز

این نوع کانتینر برای حمل گاز در نظر گرفته شده است و علی ای حال بنا به شرایط موجود باید بدنه کانتینر به گونه ای برنامه ریزی و استاندارد شود که تحمل فشار بالا را داشته و کاملا مسائل امنیتی در آنها رعایت شود.

 

کانتینر تهویه دار

برای حمل مواد غذایی گوناگونی که نیاز به محیط خنک و خاصی برای نگهداری از آنهاست،منجمله انواع میوه ها و سبزیجات کاربرد اساسی دارد.

 

کانتینرهای حرارتی

کانتینرهای حرارتی برای محموله هایی که نیاز به نگهداری در هوای گرم دارند ، مناسب است.دمای این نوع سازه ها با سیستم های حرفه ای تعیین و تنظیم می شود.

 

کانتینر تغییر کاربری داده شده

کانتینر تغییرکاربری همانگونه که از نام آن پیداست با توجه به شرایط جدید و زمینه کاری درنظرگرفته شده برای انها، تغییر کاربری میدهند و متناسب با شرایط جدید تغییرات ظاهری و امکانات جانبی مناسب به آنها افزوده می شود.


کانتینر دست دوم

استرانژی بعضی از شرکتها در جهت حداقل کردن هزینه های جاری شرکت بر محوریت استفاده از کانتینرهای دست دوم تعریف شده است.یکی دیگر از مزیتها و دلایل بکارگیری این محصولات اینگونه عنوان می شود که برخی از مشتریان و خریداران برای پروژه های کوتاه مدت و کوچک نیازی به صرف هزینه زیاد نیستند و ازین روی محصولات فوق الذکر ، گزینه مناسبی برای این مدل بیزینس ها است.ولی امکان دارد هزینه تعمیر و احیای مجدد این کانتینرها خیلی بیشتر از کانتینرهای نو باشد که باید توسط متخصصان دراین زمینه مشاوره و راهنمایی مربوطه گرفته شود تا انتخاب درستی انجام گیرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *