کانکس بیمارستانی

بیمارستان کانکسی
زمان مطالعه: 2 دقیقه

بروزرسانی شده در ۲۴ تیر ۱۴۰۲

استفاده از بیمارستان کانکسی ارائه خدمات پزشکی به مناطق دور افتاده را راحت تر کرده و هزینه بسیار پایین تری نیز دارد ، همچنین از بیمارستان کانکسی یا همان بیمارستان سیار می توان در مناطق سیل زده ، زلزه زده و… در سریع ترین زمان ممکن خدمات پزشکی را ارائه داد.  در واقع بیمارستان که سیار باشد برای آن این امکان وجود دارد که به هر قسمتی از جهان از جمله منطقه های که عبور در آن ها غیر ممکن است در عرض چند ساعت به واسطه بالگرد و یا در رد های وسیع تر به واسطه کشتی انتقال پیدا کنند و به افراد نیازمند خدمات پزشکی ارائه نمایند .

بیمارستان کانکسی یا بیمارستان سیار

برای اولین بار شخصی به نام “کوکیل هان” با هدف طراحی بیمارستان سیار و قابل جابه جایی به دنبال یک راه حلی بود تا برای ارائه کمک به قربانیان بلاهای طبیعی مثل : سیل ، زلزله ، سونامی و طوفان مورد استفاده باشد.
بیمارستان کانکسی می تواند به هر قسمتی از جهان از جمله منطقه های بدون امکان تردد در عرض چند ساعت به واسطه بالگرد و یا در رده های های بزرگتر به واسطه کشتی انتقال پیدا می کند و اقدام به ارائه نمودن خدمات پزشکی به افراد نیازمند می نماید .

به دلیل اینکه بیمارستان کانکسی به شکل قابل حمل(سیار) در منطقه های مختلف قرار گرفته می شود و به همین علل امکان دسترسی به منبع های برق و انرژی وجود ندارد ، بر روی سقف از تکنولوژی سلول های فتوولتائیک استفاده می گردد تا به واسطه ی نور خورشید، برای برقراری یک مرکز درمانی ایده آل منابع انرژی لازم را تامین کنند .
این نوع بیمارستان سیار و قابل حمل از چهار کانتینر که در مقابل هم دو به دو قرار گرفته اند تشکیل گردیده است و در نهایت موجب تشکیل یک مرکز درمانی مجهز شده است .

 

قسمت های مختلف بیمارستان کانکسی:

اتاقهای عمل ، اتاق های بررسی بیماری ، اتاق های انتظار برای بیماران ، موسسه مراقبت بهداشتی با امکانات ماهواره ای ، اتاق های مشاوره ، گیاه پزشکی ، اتاق اشعه ایکس ، بخش سردخانه ، اتاق پذیرش بیمار برای بستری شدن ، قسمت اورژانس ، تدریس کمک های اولیه برای ساکنین منطقه و قسمت های متفاوت دیگر . این گونه موارد در کنار یکدیگر، این بیمارستان سیار را به مرکزی بسیار مفید تبدیل نموده است و در زمان بحران و رخ دادن حوادث غیر طبیعی و غیر منتظره استفاده از آن راهکار مناسبی بشمار می آید . شرکت دپوکانتین ، پیشرو در طراحی و ساخت انواع کانتینر و کانکس در ابعاد و اندازه های مختلف به صورت سفارشی و از پیش ساخته .

5/5 - (2 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *