مدل های کانکس ویلایی

کاربرد کانکس ۳۶ متری مدل های کانکس ویلایی
زمان مطالعه: 3 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

امروزه بازار کانتینر و کانکس‌های قابل سکون بسیار گرم است. کانکس و کانتینرها با انواع مختلف و ویژگی‌هایی که دارند، در حال حاضر جایگزین مناسبی برای خانه‌های سنگی به شمار می‌روند. همین دلیل باعث شده افراد زیادی به دنبال خرید و نصب کانکس برای مکان‌های مختلف گشته و همچنین امروزه تولید کنندگان زیادی به تولید انواع کانکس می‌پردازند.
کانکس‌های قابل سکونت دارای انواع مختلفی هستند که باعث شده هر کدام از افراد با شرایط مختلف، بتوانند کانکس مورد نیاز خود را خریداری کنند. البته ساختار کلی انواع کانکس مشابه هم می‌باشند، اما جنس دیواره‌ها و شکل آن‌ها متفاوت بوده و هر کدام مختص شرایط و افراد خاصی طراحی شده‌اند. یکی از انواع کانکس که جدیدا محبوبیت زیادی نیز به دست آورده است، کانکس ویلایی است. در ادامه به توضیحات بیشتری راجع به کانکس ویلایی می‌پردازیم.

توضیحات مختصری راجع به کانکس ویلایی

کانکس ویلایی با ساختاری و جنس دیواره‌هایی طراحی و تولید شده و اختصاصا برای استفاده در ویلا به کار می‌رود. ویلاها به دلیل موقعیت جغرافیایی خود عموما در معرض آب و هوای جوّ هستند؛ به همین دلیل نمی‌توان از هر کانکس و سازه‌ای در ویلاها استفاده کرد و تولید کنندگان کانکس با طراحی کانکس ویلایی به نوعی خاص، آن را در مقابل تمام آسیب‌های جوّی مقاوم می‌سازند. به طوری که افراد ساکن داخل کانکس از هر گونه سرما و گرمای شدید در امان می‌مانند.

انواع کانکس ویلایی از لحاظ طبقات

کانکس‌های ویلایی از لحاظ طبقات به 4 دسته تقسیم‌بندی می‌شوند. هر کدام از انواع آن ساختاری متفاوت داشته و در قیمت کانکس ویلایی موثر است. به همین دلیل، بهتر است افراد از انواع آن مطلع باشند تا با اطلاعات درست کانکس مورد نیاز خود را خریداری کنند. انواع کانکس ویلایی از لحاظ طبقات عبارت است از:

 کانکس‌های ولایی یک طبقه

 کانکس‌های ویلایی دو طبقه

 کانکس‌های ویلایی دوبلکس

 کانکس‌های ویلایی چند طبقه

انواع کانکس از لحاظ جنس متریال و دیواره‌ها

جنس متریال و دیواره‌های کانکس شاید مهم‌ترین معیار برای انتخاب کانکس مورد نظر است. چرا که هر جنس دیواره‌ها و متریال متفاوت بوده در عملکرد و مقاومت آن موثر است. با انتخاب جنس متریال نا مناسب برای شرایط جغرافیایی ویلا، زندگی در کانکس برای افراد ساکن در آن بسیار سخت می‌شود. پس بهتر است افراد اول جنس متریال مورد نظر خود را با شرایط آب و هوای ویلا تطابق دهند و در صورت مناسب بودن، اقدام به خرید آن کنند. انواع جنس متریال کانکس ویلایی به شرح زیر است:

– کانکس‌های ویلایی با متریال ساندویچ پنل

کانکس‌های ویلایی با متریال ساندویچ پنل در حال حاضر به محبوبیتی که لایق آن است رسیده و استفاده زیادی دارد. در دیواره‌های این نوع کانکس‌ها از سه لایه اصلی استفاده می‌شود. یک لایه آلیاژ، یک لایه فوم و مجددا یک لایه آلیاژ در آن به کار رفته که با افزایش و کاهش دانسیته فوم ساندویچ پنل، شدت عایق بودن کانکس را کنترل می‌کنند.

– کانکس‌های ویلایی با متریال فایبر گلاس

قیمت کانکس ویلایی با دیواره‌های فایبر گلاس بسیار پایین است؛ همچنین زیبایی خاصی نیز دارد که باعث شده در سطح شهر بسیار پر استفاده به شمار رود. اما ضمن مزایایی که دارد، در مقابل آب و هوا و ضربه مقاوم نیست. به طوری که فرد کاملا شدت سرما و گرمای هوا را حس کرده و در صورت وارد شدت یک ضربه کوچک به فایبر گلاس، می‌شکند.

– کانکس‌های ویلایی با متریال سایدینگ

کانکس‌های ویلایی سایدینگ از دیواره‌های ساندویچ پنل ساخته می‌شود که باعث شده محبوب‌ترین و مناسب‌ترین گزینه برای مکان‌هایی با آب و هوای طوفانی باشد. قیمت کانکس ویلایی سایدینگ نسبت به کیفیت و کاربرد آن بسیار منصفانه بوده و امروزه بسیاری از افراد به خرید آن علاقه‌مند هستند.

– کانکس‌های ویلایی با متریال کامپوزیت

کانکس با جنس کامپوزیت برای مکان‌هایی مناسب است که در معرض دید عموم است. چرا که در ساختار آن از کامپوزیت استفاده شده که ظاهر بسیار زیبایی دارد.

– کانکس‌های ویلایی با متریال سمنت برد

یکی از کانکس‌های ویلایی با ظاهر زیبا که جدیدا برای اسکان نگهبانان از آن استفاده می‎شود، کانکس سمنت برد است. این کانکس‌ها برای افزایش امنیت و آرامش افراد ساکن در داخل آن طراحی شده‌اند و عموما برای نگهبانان ویلا خریداری می‌شود.

کانکس‌های ویلایی تنها به صورت آماده عرضه می‌شوند؟

کانکس‌های ویلایی عموما به صورت آماده در کارگاه یا کارخانه تولید شده و به خریداران تحویل داده می‌شود. اما روش دیگری نیز وجود دارد که افراد علاقه‌مند می‌توانند با ثبت سفارش و قرارداد با تولید کنندگان، کانکس را در محل مود نظر خود بسازند. قیمت کانتینر و کانکس با این روش بسیاز افزایش می‌یابد، اما مزایای دیگری نیز دارد که باعث شده افرادی به این روش علاقه‌مند باشند.  شما دوستان می توانید جهت مشاوره وکسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما ازطریق صفحه تماس باما درارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *