کانتینر یخچالی

کانتینر سردخانه ای کانتینر یخچالی
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (5 امتیاز)

کاربرد اصلی و اساسی کانتینر ها در حمل و نقل کالا است به این ترتیب که با استفاده از کانتینر ها بحث صادرات و حمل و نقل کالا و محصولات بسیار راحت تر شده. در این میان بخش قابل توجهی از محصولات که نیاز به حمل و نقل بین شهری و حتی بین المللی دارند از جنس مواد فاسد شدنی مثل مواد غذایی، مرغ و گوشت، میوه، مواد دارویی، سبزیجات و … هستند که باید حتما در بحچال و در دمای مشخصی نگهداری شوند. این موضوع باعث می شود به راحتی نتوان چنین موادی را جابجا کرد و مشکل بزرگی در این زمینه وجود داشت. در نهایت راه حلی که برای این مشکل ارائه شد نوع خاصی از کانیتنر به نام کانتینر یخچالی است.

 

کانتینر یخچالی

پیش از این درباره ی کانتینر و تاثیر بسیار زیادی که بر روی حمل و نثقل داشته صحبت کرده ایم و می دانیم که کانتینر 20 فوت و کانتینر 40 فوت دو نوعی هستند که بین تمام شرکت ها و سازمان های تجاری به عنوان ابعاد استاندارد شناخته شده است، ساخته می شود. کانتینر یخچالی هم دقیقا با همان ابعاد کانتینر است و تنها تفاوت آن با کانتینر های دیگر در این است که یخچالی در آن قرار داده می شود تا به این صورت برای انتقال مواد غذایی فاسد شدنی مناسب باشد.  به این طریق به راحتی می توان مواد غذایی را حتی در راه های بسیار طولانی منتقل کرد بدون اینکه نگران از دست رفتن آن ها باشیم.


اجزای تشکیل دهنده کانتینر یخچالی

کانتینر یخچالی یا کانتینر سردخانه ای شامل 3 بخش زیر است:

 

  1. یک محفظه ایزوله شده (عایق بندی شده)
  2. یک سیستم خنک کننده
  3. سیستم تهویه و چرخش هوا در محفظه

 

خرید کانتینر یخچالی

برای خرید کانتینر یخچالی باید به نکات مختلفی توجه شود. از توجه به بدنه ی کانتینر و طول عمر آن گرفته تا سیستم سرمایشی آن که اگر هر کدام از این موارد ایراد داشته باشد می تواند فرآیند انتقال مواد غذایی و جلوگیری از فساد آن ها را دچار مشکل کند.

اگر شما هم به دنبال خرید کانتینر و کانکس هستید و اطلاعات چندانی در این زمینه ندارید پیشنهاد می کنیم از مشاوره رایگان شرکت دپوکانتین در زمینه انواع کانتینر ها گرفته تا انواع کانکس استفاده نمایید. همچنین قیمت محصولات ارائه شده توسط شرکت دپوکانیتن بهترین قیمت ممکن در بازار است و می توانید این موضوع را به خوبی متوجه شوید.	
	

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *