کانکس چیست؟

زمان مطالعه: < 1 دقیقه
5/5 - (1 امتیاز)

کانکس همانند خانه است با این تفاوت که اتاق پیش ساخته قابل حمل است که قابل بازیافت است و برای سکونت افراد در هر شرایط آب و هوایی قابل استفاده است. امکانات کانکس ها درست مثل خانه است و دارای سرویس بهداشتی، آسپزخانه و وسایل مورد نیاز برای فعالیتهای مختلف است. کانکس در انواع گوناگون و مطابق با شرایط محیطی ساخته می شود از جمله: کانکس ویلایی، مسکونی، تجاری، سرویس بهداشتی، نیروی انتظامی و…

از مزایای کانکس میتوان به قابل حمل بودن آن اشاره کرد که برای افرادی قابل استفاده است که اقامت موقت دارند و در زمان معینی باید محل اسکان خود را تغییر دهند. یکی دیگر از ویژگی های مهم کانکس ساخت سریع و هزینه کم آن است که به نسبت یک خانه معمولی خیلی بهتر و سریعتر است . استفاده از مواد مرغوب و سبک باعث می شود این خانه پیش ساخته در مقابل زلزله نیز مقاوم باشد تا بتوان از آن در مناطق مختلف استفاده کرد.

کانکس ویلایی

برای زیبایی کانکس می توان از دیوار کوب و نماهای کامپوزیت در رنگهای مختلف استفاده کرد و برای شستشوی آن از دیواره هایی با پوشش pvc و mdf استفاده کرد و یا می توان برای جلوگیری از کثیف شدن کف کانکس و مقاومت آن از سرامیک، پارکت و آلومینیوم آجدار استفاده کرد.
کانکس از موارد کاربردی زیادی برخوردار است که شامل تنوع رنگ، تنوع در ساخت و نقشه های مختلف آن است که دلیل آن انعطاف پذیری کانکس در ساخت آن است تا بتواند نیاز هر شخصی را برطرف کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *