نصب کانکس

زمان مطالعه: 3 دقیقه

بروزرسانی شده در ۰۶ تیر ۱۴۰۲

امروزه افراد به دلایل بسیاری از کانکس ها برای موارد متفاوتی همچون کانکس ویلایی،کانکس نگهبانی، بیمارستان های صحرایی و غیره استفاده می کنند که نصب کانکس از مهم ترین و آخرین مرحله ساخت کانکس به شمار می آید. نصب کانکس اصولا توسط فردی از شرکت سازنده انجام می شود ولی در مواردی این کار توسط فرد متخصص صورت می گیرد که در این مقاله به نصب تعدادی از انواع کانکس ها می پردازیم.

کانکس نصب در محل چیست؟ 

کانکس نصب در محل به کانکس دوقلو، تک قلو و چند قلو گفته می شود که در کارگاه و یا کارخانه طراحی و ساخته می شود و برای نصب در محل آماده می گردد و با استفاده از تریلر به محل مورد نظر منتقل می شود بزرگ ترین ویژگی مثبت استفاده از کانکس های نصبی در محل قابلیت جداسازی آن و اتصال مجدد در مقصد است که اصولا در موارد صعب العبور که امکان انتقال آن وجود ندارد قطعات در کارگاه جدا شده و سپس در مقصد عمل اتصال صورت می گیرد.

نصب کانکس ها در محل:

برخی از شرکت هایی که اقدام به ساخت انواع کانکس ها می کنند جهت افزایش رضایت مشتری، مراحل طراحی و ساخت کانکس را در کارگاه انجام می دهند و سپس آن را جهت نصب به محل مورد نظر مشتری انتقال می دهند و پس از نصب دقیق عایق کاری و پوشش های خارجی و داخلی بدنه کانکس را در محل انجام می دهند.

نصب کانکس در سطح شیبدار:

در سطوح شیب دار به هیچ وجه نباید کانکس نصب کرد چرا که علاوه بر آسیب رساندن کلی به کانکس سبب آسیب های جسمی می شود. قبل از سفارش کانکس اگر سطح مورد نظر شیب بیشتر از 10 درجه داشته باشد باید سطح را صاف کرده و با سازه های آهنی و بتنی صفحه ای صاف جهت نصب کانکس در محل ایجاد نمایید.

آنچه در نصب کانکس در محل های شیبدار حائز اهمیت است نصب دقیق کانکس بر روی صفحه و بستن محکم آن و سپس جوشکاری در بخش های اتصال است. توجه به تمامی نکات ایمنی در اینگونه از کانکس ها بسیار مهم است.

نصب کانکس در ارتفاعات:

یکی از دشوار ترین مکان ها برای نصب کانکس، مکان هایی در ارتفاعات است. در ابتدا باید پایه و ستون هایی که سازه بر روی آن قرار می گیرد را طبق آمار و محاسبات دقیق طراحی و ساخت و سپس باید آنها را بر صفحه ای که در زمین تعبیه شده است متصل کرد.

نکته مهم در نصب کانکس در ارتفاعات بیش از 2.5 متر استفاده از باد بند جهت افزایش استقامت و تعادل وزن کانکس است و هرچه ارتفاع بیشتر شود باید استقامت سازه و باد بندها افزایش یابد تا در برابر باد های شدید، سازه در محل نصب خود باقی بماند و فرد داخل آن احساس امنیت و راحتی داشته باشد.

نصب کانکس ویلایی:

اولین نکته در این زمینه کف سازی کانکس است که از تیر آهن به دلیل مقاومت و وزن زیاد آن استفاده می شود و سپس کانکس در محل مورد نظر نصب شده و جهت زیبایی می توان از کرسی چینی و یا یک تراس در محل استفاده کرد که کانکس در ارتفاع بین 50 تا 60 سانتی متر که دارای 3 تا 4 عدد پله داشته و قسمت جلویی سنگ فرش بوده و آلاچیقی در آنجا تعبیه شده است قرار گیرد.

کانکس دوقلو:

در نصب اینگونه کانکس ها به حضور فرد یا افراد متخصص جهت اتصال آن دو به یکدیگر الزامی است این اتصال چندان زمانبر نبوده چرا که امکانات لازم جهت اتصال در کارخانه انجام می شود و تنها در محل اقدامات لازم جهت اتصال انجام می شود ولیکن به دلیل اهمیت و حساسیت اغلب کار توسط متخصصان انجام می شود و در نهایت محل اتصال آب بندی می شود. البته افراد می توانند از کانکس های چند قلو استفاده کنند و دقیقا مراحل انجام کار مانند کانکس های دوقلو است.

نصب کانکس نگهبانی: 

یکی از موارد استفاده از کانکس برای اسکان موقت نگهبان در پارک ها و مجتمع ها است. اصولا در طراحی و ساخت کانکس به مقاوم بودن آن در برابر طوفان، سیل می اندیشند و از طرفی وزن کانکس با مقاومت آن رابطه مستقیمی داشته و از آنجایی که کانکس نگهبانی از سبک ترین کانکس ها است باید حتما دور کانکس نگهبانی دیواری کشیده شود تا در زمان سیل و طوفان کمترین آسیب به آن وارد شود.

برای اطلاع از قیمت کانکس ویلایی و هم چنین انواع کانکس، کانتینر و خرید کانتینر با کارشناسان دپوکو در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *