کانکس اضطراری

کانکس اضطراری
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بروزرسانی شده در ۲۴ تیر ۱۴۰۲

هر زمان که یک بلایای طبیعی مانند طوفان یا زلزله رخ دهد ، مردم از ما در مورد استفاده از کانکس اضطراری قابل حمل و نقل در تلاش برای امدادرسانی به بلایا، معمولاً به عنوان مسکن موقتی، سوال می کنند. از این گذشته، آنها متحرک و ایمن هستند و به سرعت مستقر می شوند که در صورت نیاز به پناهگاه اضطراری، کانکس اضطراری ایده آل است. استفاده از سازه های کانکسی به عنوان مسکن موقتی می تواند گزینه خوبی برای آسیب دیدگان در شرایط خاص باشد، اما سازه های کانکسی حمل و نقل همچنین از کاربردهای همه کاره به عنوان گیاهان تصفیه آب سیار و ذخیره سازی ایمن برخوردار است.

کانکس اضطراری یک مسکن مناسب برای حمل و نقل هستند.

در یک مقاله علمی جذاب با عنوان “استفاده از کانکسهای قابل حمل و نقل برای تأمین مسکن موقتی در بهبودی پس از فاجعه: مطالعات موردی اجتماعی”، نویسندگان بررسی کردند که آیا انواع کانکس اضطراری قابل حمل و نقل می توانند به فرایندهای بهبودی پس از بلایای طبیعی کمک کنند یا خیر؟ پاسخ مورد به مورد متفاوت بود.
ساختارهای مسکونی مبتنی بر کانکس گرانتر از آن است که اکثر مردم تصور می کنند. گاهی اوقات بیش از 30000 دلار در واحد. چشم انداز هزاران آواره در حمل و نقل روستاهای کانکس دار به دلیل هزینه های انجام شده احتمالاً غیرواقعی است.

در چه شرایطی کانکس اضطراری بهترین انتخاب است؟

هنوز هم ، در شرایطی که خانه های مردم غیرقابل سکونت است اما زمین خود ایمن است ، استفاده از کانکس اضطراری می تواند گزینه ای برای قربانیانی باشد که ترجیح می دهند در خانه های شخصی خود بمانند. در این مقاله تحقیق مشخص شد که سناریوهای مشابه آتش سوزی شنبه سیاه در استرالیا موارد ایده آل استفاده هستند.
در حالی که آتش سوزی های شنبه سیاه به شدت به خانه های یک جامعه کشاورزی استرالیا آسیب رسانده است، قربانیان می خواستند تا آنجا که ممکن است به زمین خود نزدیک باشند. متأسفانه بازسازی خانه های دائمی، به ویژه در کشورهایی که دارای کد ساختمانی سختگیرانه هستند. می تواند سالها به طول انجامد. محققان خاطرنشان کردند که برخی از افراد سالها پس از آتش سوزی شنبه سیاه در خانه های شیک موقت زندگی می کردند.

کانکس اضطراری

آیا امکان خرید کانکس دربست هم وجود دارد؟

اگر قربانیان فاجعه ترجیح دهند به طور موقت یک واحد کانکس بخرند در ملک خصوصی خود زندگی کنند، دولت ها یا سازمان های غیر انتفاعی می توانند کوپن هایی را برای تأمین بخشی از هزینه ارائه دهند. از آنجا که سازه های کانکسی می توانند دهه ها دوام داشته باشند ، سازمان های امدادی همچنین می توانند ناوگان واحدهای کانکس را خریداری کرده و برنامه های خرید مجدد را اجرا کنند و ساختارهای کانکس اضطراری را مجدداً به کار گیرند.
هر فاجعه ای به بهترین وجه توسط یک کانکس مدیریت نمی شود، اما افرادی که به دنبال مسکن موقتی میان مدت هستند که از امنیت بیشتری نسبت به تریلر برخوردار باشند ، ممکن است از داشتن سازه های کانکس اضطراری به عنوان گزینه استقبال کنند.

آیا کانکس استفاده دیگری هم دارد؟

مسلماً بهترین استفاده از کانکس های حمل و نقل در مورد مسکن است ، اما آنها به عنوان فضای کار سیار و فضای ذخیره سازی امدادگران اورژانس نیز کاربرد زیادی دارند. اکثر سازمانهای مقابله با حوادث منابعی برای نگهداری صدها کانکس کانکس اضطراری در حالت آماده باش ندارند؛ اما نگهداری چند فضای ذخیره سازی و کار کانکس دار برای کاربردهای انعطاف پذیر اقتصادی است. به عنوان مثال، یک کانکس کنترل شده توسط آب و هوا می تواند فضای ذخیره سازی ایمن دارو یا اسناد موجود در این زمینه را فراهم کند و سپس به عنوان یک دفتر اضافی در زمان خرابی کار کند.

کانکس به عنوان درمانگاه

بیمارستان های غیر انتفاعی در حال حاضر از بیمارستان های کانکس دار استفاده می کنند. کلینیک های سیار آنها به ویژه برای تسکین حوادث در مکان های دور، جایی که انتقال سریع بیمار به بیمارستان امکان پذیر نیست، بسیار مفید هستند. ظروف با تغییرات خاص به عنوان یک پلاگین و فضای کار با تمام تجهیزات پزشکی بسته بندی شده و آماده برای درمان بیماران عمل می کنند.

کانکس ها و کمک به انتقال آب و برق

دولت ها و سازمان های غیر انتفاعی نیز می توانند به سرعت تجهیزات کانکس دار را مستقر کنند تا وسایل ضروری مانند آب و برق را راه اندازی کنند. به عنوان مثال، تصفیه خانه های ظرف دار می توانند به طور موقت از پساب استفاده کنند و ژنراتورهای کانکس دار تا زمان تعمیر خطوط برق می توانند به عنوان یک منبع تغذیه مقاوم در برابر هوا عمل کنند.
جمع بندی
کانکس اضطراری بهترین گزینه برای مسکن افراد در شرایط اضطراری وبلایای طبیعی است. کانکس استفاده های دیگری هم دارد. مثلا می تواند به عنوان درمانگاه در شرایط خاص مورد استفاده قرار بگیرد یا به انتقال آب و برق کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درخصوص نوع کانکس ،کانکس ویلایی پیشنها  می کنم به بخش تماس باما سری بزنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *