یونیت ها

یونیت H2S
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بروزرسانی شده در ۰۶ تیر ۱۴۰۲

یونیت چیست؟

کانتینرهای تغیییر کاربری داده شده را با نام یونیت می شناسیم که به جرات جزء مهمترین دسته از انواع کانتینرها بشمار می روند.

یونیت H2s

یونیت H2s جهت مانیوتر میزان غلظ گاز h2s در سکوی خشکی و دریایی و حفاظت از نفرات در برابر این گاز H2s
H2S گازی است بسیار سمی که از تجزیه مواد آلی بوجود می‌آید. این مواد آلی می‌توانند منشاء حیوانی یا گیاهی داشته باشند. درواقع فرآیندی که موجب تولید نفت می‌گردد در بعضی مواقع به‌صورت همزمان و ناخواسته باعث ایجاد H2S نیز می‌گردد. H2S صرفاً یک مشکل در صنایع نفت و گاز نیست. این گاز می‌تواند در صنایع دیگری نیز مشاهده شود. ممکن است.

H2S گازی خورنده است. این گاز با فلزات، پلاستیک‌ها، لاستیک‌ها، بافت‌ها و عصب‌ها واکنش نشان می‌دهد. واکنش H2S با برخی‌ مواد منجر به پدیده‌ای می‌گردد که از آن به‌عنوان شکنندگی مواد توسط سولفید هیدروژن یاد می‌شود.

H2S در آب حل می‌شود و اسیدی ضعیف تشکیل می دهد که با وجود اکسیژن و یا دی اکسید کربن می‌تواند حفره‌هایی در فلزات ایجاد کند.. به همین دلیل است که درجایی که انتظار وجود گاز H2S می‌رود، در طراحی و ساخت لوله‌های حفاری و مواد اولیه‌ی آن‌ها مراقبت و دقت بیشتری در نظر گرفته می‌شود.

بوی سولفید هیدروژن را در مقادیری به کمی 1ppm می‌توان حس کرد. H2S می‌تواند شما را در مقادیری به کمی 700ppm بکشد.

 

یونیت سایلنت ژنراتور

دیزل ژنراتور یا مولد دیزل به ترکیبی از موتور دیزل، ژنراتور و انواع متعلقات فرعی از قبیل شاسی، اطاقک پوشاننده جهت محافظت و کاهش صدا، سیستم‌های کنترل، قطع‌کننده‌های اضطراری مدار، سیستم مولد گرما، سیستم استارت اتومات و غیره که به منظور تولید برق استفاده می‌شود، می‌گویند.

موتور ژنراتورها می‌توانند از ۱ تا ۲۰ کیلوولت آمپر (KVA) برای منازل، فروشگاه‌ها، ادارات کوچک و تا (۲۰۰۰KVA/2MVA) قابل استفاده برای مجتمع‌های اداری بزرگ و کارخانه‌ها برق تولید کنند. ژنراتورها در توانهای مختلف را می‌توان درون یک اطاقک ایزوله قابل حمل قرار داد. این اتاقک که نقش اصلی آن کاهش صدای ژنراتور است را در اصطلاح «کانوپی سایلنت» گویند.

ژنراتورهای ۵ مگاوات برای ایستگاه‌های کوچک تولید برق استفاده می‌شوند و برای این منظور می‌توان از چندین دستگاه ژنراتور استفاده کرد. ژنراتورها در سایزهای بزرگتر به صورت مجزا به محل نصب حمل شده و در آنجا مونتاژ و تجهیزات فرعی به آن‌ها اضافه می‌شود.

دیزل ژنراتور کامینز کوچک تا ۲۵۰ کیلو ولت‌آمپر نه تنها برای تولید برق اضطراری بلکه به جهت تأمین برق مورد نیاز به صورت مستمر یا در زمان اوج مصرف و یا حتی در زمانی که کمبود زنراتورهای بزرگتر حس می‌شود استفاده می‌شوند.

 

یونیت های آزمایشگاهی

این نوع یونیت ها برای استفاده در خشکی و دریا متناسب با نیاز طراحی و ساخته می گردد ، استفاده از این یونیت در بحث آزمایشهای انواع خاک ، نفت ، محصولات کشاورزی ، آزمایش های مرتبت با انسان و حیوان استفاده می گردد و در راستای استفاده هر چه بهتر در مناطق مختلف این تجهیزات به صورت پرتابل تولید می گردد .

ویژگی های سکوهای آزمایشگاهی

از آنجائیکه محیط های آزمایشگاهی به جهت وجود انواع مواد شیمیایی از یک سو و از سوی دیگر انجام آزمایشات متعدد فیزیکی و شیمیایی معمولا از استهلاک بالایی برخوردارند، لذا ساخت و تولید سکوهای آزمایشگاهی (سکوبندی آزمایشگاه) ملاحظات خاص فنی و ایمنی ویژه ای را می طلبد. به منظور دستیابی به این هدف، ویژگی های ذیل در ساخت و تولید محصولات این شرکت لحاظ گردیده اند:

سکوبندی آزمایشگاه

– ساختار مدولار و زیبایی در طراحی و رنگ بندی

– برخورداری از سایز و ابعاد مطابق با استانداردهای آزمایشگاهی

– مقاومت قطعات در برابر پوسیدگی، عوامل شیمیایی و فیزیکی

– امکان تعمیرات آسان و جایگزینی قطعات معیوب

– امکان دمونتاژ و نصب مجدد در فضاهای دیگر

– دسترسی آسان به تاسیسات و شبکه های زیر بنایی

– امکان اتصال و نصب تاسیسات تخصصی

– امکان دفع و کنترل مناسب آلودگی ها

– امکان چیدمان دلخواه بواسطه وجود یونیت های پرتابل

– ایمنی بالا و راحتی کاربران

 

یونیت های نفتی

این نوع یونیت شامل انواع یونیت مانند یونیت های MW، MWC ، MWH، MWE ، یونیت اسکان ، یونیت H2s و … غیره می گردد . به طور کلی شرایت سکو های نفتی به گونه ای است که انواع یونیت ها را میتواند در خود جای دهد و این امر متناسب با نیاز آن سکو تعیین می شود

5/5 - (1 امتیاز)