کانکس ساندویچ پانل

کانکس ساندویچ پانل کانکس کاروانی
زمان مطالعه: 2 دقیقه
5/5 - (4 امتیاز)

ساندویچ پانل از لوازم ساختمان سازی است که از مواد بسیار نرم و سبک درست شده است که به راحتی حمل و نقل می شوند و همین موضوع اهمیت کانکس ساندویچ پانل را از لحاظ کیفیت و هزینه بسیار بالاتر می برد. در ادامه همراه مجتمع صنعتی دپوکانتین باشید تا بیشتر با این کانکس ها آشنا شویم.

 

کانکس ساندویچ پانل چیست ؟ انواع کانکس ساندویچ پنل

 

بنا بر تعریف ویکیپدیا، پنل ساندویچی یا ساندویچ پانل (به انگلیسی: Sandwich panel) به دیواره یا سقف‌هایی گفته می‌شود که از ترکیبات سبک تشکیل شده‌واز دو طرف به دو لایه ورق محدود شده‌است و در میان آن یک لایه عایق قرار دارد.

همانند یک ساندویچ همبرگر که نان آن همبرگر را از دو طرف پوشانده‌است؛ این عایق نرم و انعطاف‌پذیر است. ساندویچ پانل‌ها معمولاً از موادی مانند پلی اورتان، XPS، پلی استایرن، پشم سنگ و پشم شیشه تولید می‌شوند

کشورمان ایران دارای اقلیم های متفاوتی است و باید وسایل ساختمان سازی مناسب با فرهنگ و شرایط آب و هوایی منطقه به کار گرفته شود. بنابراین امروزه ساخت سازه های پیش ساخته با استفاده از ساندویچ پانلها بسیار رواج پیدا کرده است.

همانطور که بالاتر گفتیم، کانکس ساندویچ پانل از دو لایه تشکیل شده است که در بین لایه های آن یک لایه‌ی عایق وجود دارد. لایه های عایق به دلیل انعطاف پذیر بودنشان در بین لایه ها به کار گرفته شده است.

 

کانکس ساندویچ پانل دست دوم
یک نمونه از کانکس ساندویچ پانل تولیدشده توسط مجتمع صنعتی دپوکانتین

 

همچنین ساندویچ پانل به گونه‌ای ساخته شده است که در برابر زلزله مقاوم بوده و چون ایران از کمربندهای فعال زمین لرزه در جهان است، هم اکنون ساندویچ پانل بیشترین کاربرد را در کشورمان دارد. پلی اورتان موجود در ساختار ساندویچ پانل به مقاومت در برابر خوردگی کمک می‌کند.

می شود ساندویچ پانل جای مصالح سنتی در ساختمان سازی را گرفته است و مناسب ترین گزینه استفاده به جای دیوار های آجری و تیغه های سفالی است. اگر بخواهیم در جاده های بین راهی فوریت های پزشکی و اورژانسی ایجاد کنیم اگر از مصالح سنتی استفاده کنیم، زمانبر و هزینه‌بر بوده هم دوام کمتری دارند.

به جای استفاده از شیوه های قدیمی از کانکس ساندویچ پانل استفاده می کنیم که اتاقک های از پیش ساخته شده هستند که به نسبت مصالح ساختمانی در حالت تقریبی 50 درصد وزن کمتری دارند و هم با شرایط آب و هوایی هر منطقه هم خوانی لازم را دارند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *