کانکس انتشاراتی

کانکس انتشاراتی
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بروزرسانی شده در ۰۶ تیر ۱۴۰۲

امروزه کانکس ها را می توان در تمامی سطح شهرها به عناوین مختلف مشاهده نمود. کانکس شهرداری، کانکس فروشگاهی، کانکس گل فروشی، کانکس انتشاراتی و… همه و همه سازه های پیش ساخته ای هستند که افراد از آن ها در کارهای مختلف استفاده می کنند. در این مقاله با کانکس های انتشاراتی بیشتر آشنا خواهید شد.

معرفی کانکس انتشاراتی

یکی از کاربردی ترین نوع کانکس ها به راحتی در همه جا قابل نصب و کاربری است این نوع کانکس است. از این نوع کانکس بیشتر در فضای دانشگاه ها استفاده می شود تا دانشجویان به سادگی بتوانند نیازهای علمی خود را در دسترس داشته باشند. معمولا کانکس انتشاراتی مجهز به انواع دستگاه های فتوکپی، چندین دستگاه رایانه و لوازمی از این دست است. کانکس انتشاراتی دارای چند ویژگی است که کاربری آن را برای این کار ساده تر می کند.

ویژگی های کانکس انتشاراتی

نام کانکس بیشتر تداعی کننده کانکس ویلایی است و این نام افراد را به یاد فضایی مسکونی با زیبایی دل انگیز می اندازد. اما از کانکس ها به علت ساخت سریع و نصب راحت می توان به عناوین مختلفی در بیشتر فضاها استفاده نمود. کانکس های انتشاراتی نوع خاصی از کانکس است که به دلیل شکل ظاهری و نمای داخلی به این نام خوانده می شود. از جمله ویژگی های این نوع کانکس می توان به این موارد اشاره نمود.

– فضای داخلی کانکس انتشاراتی از سه سمت قفسه بندی شده و این قفسه ها تا زیر سقف ادامه دارد.
– در داخل این فضا تنها قسمت درب بدون قفسه بندی است.
– از این قفسه ها جهت نگهداری کتاب ها و روزنامه ها استفاده می شود.
– این نوع کانکس ها می تواند مجهز به چرخ و متحرک طراحی شود.
– درب در این نوع بیشتر لولایی یا به صورت کرکره در نظر گرفته می شود.
– درز ها در کانکس انتشاراتی با مواد مخصوص گرفته می شود تا از ورود هر گونه آلودگی به داخل جلوگیری کند.
– نمای بیرونی کانکس با طراحی های جذاب و گیرا باعث جذب مخاطب بیشتر به سوی خود می شود.
– این نوع کانکس مجهز به سیستم برق کشی، تهویه، و انواع امکانات است.
– نمای بیرونی کانکس نیز قابل نورپردازی و زیبا سازی است.

کانکس های کتابخانه در کجا نصب می شود؟

برای این که کانکس انتشاراتی بیشترین جذابیت و کارایی را داشته باشد باید در محل های خاصی نصب شود. برای این کار معمولا این نوع کانکس ها را در فضاهای پرتردد و شلوغ نصب می نمایند. نصب این سازه ها علاوه بر فضای داخلی دانشگاه ها در فضاهای نمایشگاهی نیز دارای بازخورد قابل توجهی بوده و علاقمندان کتاب و کتاب خوانی را به سوی خود جذب می کند.

کانکس انتشاراتی

مزایای کانکس های انتشاراتی

این کانکس نیز همانند کانکس های دیگر با سرعت بسیار بیشتری نسبت به سازه های سنتی قابل ساخت و بهره بردای است. هزینه بسیار کم و سرعت در ساخت باعث علاقمندان زیادی به این نوع سازه شده است. همچنین متریال ساندویچ پانل در این نوع با ضخامت حدود 4 سانتی متر به آن استحکام بالایی در برابر انواع آسیب های محیطی و طبیعی را بخشیده است. وزن بسیار کم سازه و قابلیت جابجایی آن باعث شده است تا در تمام مکان ها بتوان به راحتی آن را نصب و قابل استفاده نمود. در این سازه ها می توان از انواع امکانات رفاهی نظیر: لوله کشی، تهویه مطبوع و .. استفاده نمود.

عوامل موثر بر قیمت کانکس های انتشاراتی

این نوع سازه نیز مانند کانکس های دیگر دارای ابعاد و طراحی های گوناگونی است. به همین علت عوامل مختلفی بر قیمت کانکس انتشاراتی تاثیر دارد.
ابعاد کانکس، معمولا ابعاد این نوع کانکس بسته به محل استفاده از 2 در 2 تا بیشتر متفاوت است. اما معمولا این نوع کانکس ها در ابعاد کمتر از 15 متر ساخته نمی شوند.
طراحی آن، برای طراحی کانکس انتشاراتی از انواع طرح های جذاب و زیبا برای جذب بیشتر مخاطب استفاده می شود.
– متریال بدنه  و سقف
– نوع عایق بندی
– نوع قفسه بندی، در این کانکس ها می توان از انواع قفسه بندی با متریال های مختلف استفاده نمود.
– نوع امکانات نصب شده در کانکس
– تعداد پنجره ها و نوع درب های این کانکس قابل طراحی با انواع درب به صورت کرکره و یا لولایی است.

برای خرید کانکس انتشاراتی و همچنین دریافت لیست قیمت کانکس ویلایی و یا قیمت کانتینر می توانید به سایت ما مراجعه فرمایید. کارشناسان در این سایت آماده پاسخگویی به شما هستند. همچنین برای اطلاع از نحوه سفارش کانکس با ابعاد مورد نیاز نیز می توانید به این سایت مراجعه کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *