کانتینر hc چیست؟

کانتینر hc چیست؟ کانتینر های کیوب
زمان مطالعه: 3 دقیقه

بروزرسانی شده در ۲۴ تیر ۱۴۰۲

برای اینکه حمل و نقل کالاها به خوبی انجام شود،‌ باید از تمامی ابزارهای موجود کمک گرفت. امروزه بخش مهمی از فرایند جابجایی کالاها به کمک کانتینرها انجام می شود. اجناس مختلف در داخل کانتینرها بارگیری می شوند و به مقاصد مختلفی ارسال می گردند. این کانتینرها را می توان با کمک تریلی،‌ کشتی یا قطار حمل نمود و آن را به مقصد رساند. کانتینر hc یکی از انواع کانتینر هایی است که در حمل و نقل مورد استفاده قرار می گیرد و بخش زیادی از حمل و نقل ها با کمک آن انجام می شود. در این مقاله بهتر با این کانتینر و کاربرد آن آشنا خواهیم شد.

 

مشخصات کانتینر hc

کانتینر high cube که به صورت مختصر hc نامیده می شود،‌ نقش مهمی در حمل و نقل کالاها دارد. همانطور که از نام این سازه مشخص است، تفاوت آن با سایر کانتینر ها در ارتفاع است. به صورت کلی این کانتینر برای حمل کالاهایی به کار می رود که دارای ارتفاع زیادی هستند.

طول این کانتینر چیزی در حدود ۱۲ متر است که حجم بسیار زیادی از محصول را در داخل خود جای خواهد داد. عرض آن نیز در حدود ۲.۳۵ است که در بین سایر کانتینرها عدد خوبی را نشان می دهد. همچنین میزان ارتفاع این کانتینر ۲.۷۰ است که از این لحاظ بر سایر کانتینرهای موجود برتری خاصی دارد.

این سازه فضایی نزدیک به ۶۶ متر مکعب را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید آن را به خوبی استفاده کنید. این حجم از فضا برای بسیاری از تولیدکنندگان جذاب است و به همین دلیل به سراغ کانتینر hc می روند.

با توجه به ظرفیت بالای این کانتینر، وزن حمل شده توسط آن نیز بالا است. در حال حاضر این ابزار می تواند ۲.۵ تن بار در خود جای دهد که یک عدد عالی محسوب می گردد. درب تعبیه شده در این کانتینر دارای ۲.۵ متر ارتفاع است که در نوع خود بسیار جالب توجه است. با توجه به ویژگی هایی که برای کانتینر های کیوب برشمرده شد، امروزه بخش زیادی از جابجایی بارها توسط آن صورت می پذیرد.

قیمت کانتینر اچ سی نسبت به همنوعان خود کمی بالاتر است زیرا دارای ارتفاع بیشتری نسبت به آنان است. با توجه به ظرفیت بیشتری که این سازه در اختیارتان قرار می دهد، نگران هزینه آن نباشید و درکمترین زمان ممکن برای خرید آن اقدام لازم را به انجام برسانید.

ویژگی های مثبت کانتینر hc

میزان محبوبیت این کانتینر به دلیل ویژگی های مثبتی که دارد رو به افزایش است. شما با کمک این سازه می توانید کالاها را از باد و باران مصون نگه دارید. در واقع میزان محافظت کانتینر اچ سی بسیار زیاد است و بار شما در نهایت سلامت به مقصد خود خواهد رسید. همچنین ساختار امنیتی فوق العاده ای برای آن در نظر گرفته شده است که امکان سرقت را میسر نمی کند.

در اصلی کانتینر توسط قفل های مخصوص مهر و موم می شود تا امکان سرقت از آن فراهم نباشد. همچنین بدنه آن به گونه ای ساخته شده که امکان نفوذ برای سرقت فراهم نخواهد بود. با توجه به ارتفاع زیاد این کانتینر، می توانید کالاهای با ارتفاع زیاد را به راحتی جابجا نمایید.

با توجه به ساختار ساده و مناسبی که در این سازه وجود دارد، بارگیری و تخلیه با سرعت بالایی قابل انجام است و کارها به راحتی انجام خواهد گرفت. همچنین بعد از اینکه بارگیری انجام شد،‌ به آسانی می توان آن را در کنار سایر کانتینرها قرار داد تا برای حمل آماده گردد.

با توجه به اینکه کالاها در این کانتینر به صورت فشرده قرار داده می شوند، میزان استفاده از فضا در کشتی نیز بهینه می شود و بار بیشتری قابل جابجایی خواهد بود. همه این ویژگی های مثبت در کنار هم باعث شده تا امروز کانتینر های کیوب به بخش جدایی ناپذیری از حمل و نقل تبدیل شود. سازندگان کانتینر علاوه بر این سازه موارد دیگری مانند کانکس ویلایی را نیز تولید می کنند و به مردم تحویل می دهند. در حال حاضر قیمت کانکس ویلایی بر اساس شرایط مختلف تعیین شده و در نهایت به مردم اعلام می گردد.

 

سخن آخر

برای اینکه بتوان حمل و نقل کالاها را بهتر انجام داد، باید از کانتینرها به نحو احسن استفاده نمود. این موارد انواع مختلفی را شامل می شوند که در شرایط گوناگون به کار خواهند آمد. در این مطلب به صورت ویژه به بررسی کانتینر hc و ویژگی های آن پرداختیم. امیدواریم که با کمک گرفتن از مطالب گفته شده یک تصمیم خوب برای خرید این محصول بگیرید. شما می توانید جهت استعلام قیمت کانتینر با شماره های 09123013001 و 90002040 تماس حاصل فرمایید.

 

5/5 - (4 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *